Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich stosowania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatnościZamknij

Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Dzień otwarty "Na Paluchu"

7 października, Schronisko „Na Paluchu" po raz drugi zaprasza na Dzień Otwarty. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą placówkę, będą mieli niepowtarzalną szansę zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla gości.

Każdy, kto odwiedzi Schronisko „Na Paluchu" w sobotę, 7 października, w godz. 12.00-17.00 będzie miał szansę wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla nikogo poza personelem. Goście będą mogli  zobaczyć m.in. wnętrze schroniskowego szpitala – sale operacyjne, laboratorium czy salę ratunkową. Po ambulatorium oprowadzą lekarze weterynarii, którzy prezentować będą również specjalistyczny sprzęt medyczny, a także opowiadać o metodach leczenia stosowanych „Na Paluchu".
 
Miłośników kotów z pewnością ucieszy możliwość zajrzenia do tzw. kociego żłobka, a także poznania pensjonariuszy „kociarni". Z kolei dla sympatyków psów przygotowano możliwość obejrzenia wewnętrznych wybiegów w pawilonach dla czworonogów. Wszyscy zainteresowani będą mogli również porozmawiać z opiekunami na temat ich codziennej pracy ze zwierzętami.
 
Na ciekawych innych aspektów funkcjonowania schroniska będzie czekał pracownik Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt, który opowie o formalnej stronie działań jednostki. Zaprezentowany zostanie także rejon kwarantanny, czyli miejsce do którego trafiają nowo przybyłe zwierzęta. Wycieczka nie ominie także kuchni, w której są przygotowywane ciepłe posiłki dla podopiecznych.
 
W ramach dnia otwartego odbędą się także spotkania z behawiorystką, które będą dobrą okazją do obserwacji jej pracy w schronisku. Nie zabraknie również prelekcji. O godz. 12.00 będzie można dowiedzieć się, jakie są „Najczęstsze problemy po adopcji", o godz. 13.00 wysłuchać „Jak wybrać psa dla siebie", a o godz. 14.00 i 15.00 odbędą się specjalne warsztaty dla dzieci.
 
Przez cały dzień w schronisku obecni będą również wolontariusze, a ich zajęciom z psami będzie można się przyjrzeć między innymi na wybiegach spacerowych. Prowadzony będzie również dyżur adopcyjny, dzięki czemu bramy „Palucha" będzie można opuścić z nowym, czworonożnym przyjacielem.
 
Na terenie schroniska swój namiot ustawi również miesięcznik „Kocie sprawy", który jest patronem medialnym wydarzenia.

Tu możesz zgłosić nam swoje pomysły i sugestie

Złóż wniosek / zgłoś uwagi
 
         Projekt „Utworzenie Centrum Komunikacji
              z Mieszkańcami w m.st. Warszawie"

Kontakt 24/7

Aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź wysłać fax wybierz numer 19115. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych mogą mieć indywidualne warunki dotyczące obsługi pięciocyfrowych numerów specjalnych jakim jest nasz nr 19 115. W razie problemów prosimy o kontakt ze swoim operatorem sieci komórkowej. Telefon / Fax 19115 *

Aby zgłosić awarię / interwencję za pośrednictwem strony WWW wypełnij formularz) Portal Samoobsługowy WWW

Aplikacja mobilna umożliwiająca kontakt za pośrednictwem urządzeń mobilnych dla platform Android, IOS, Windows Phone Mobile Aplikacja mobilna

Wyślij do Nas E-mail E-mail

Nasi konsultanci są do dyspozycji on-line na chacie. Czat

 Warszawski System Powiadomień

Tłumacz języka migowego

koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora
osoby dzwoniącej

WSP

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację na Androida                

Wypełnij wniosek 500+

Zarezerwuj wizytę w urzędzie

Rządowa strona dla obywateli

Nieskradzione.pl