Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich stosowania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatnościZamknij

Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Otwarta Ząbkowska

W piątek i sobotę, 6 i 7 stycznia 2017 r., ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta na mieszkańców. Wspólne gotowanie, koncert, literacki slam, wystawy i spotkania z artystami, warsztaty dla najmłodszych – to część atrakcji Otwartej Ząbkowskiej.

Działania „Zimowej Otwartej Ząbkowskiej" będą realizowane w różnych miejscach ulicy Ząbkowskiej i okolicach od okresu przedświątecznego, aż do kulminacji, czyli piątku i soboty, 6 - 7 stycznia 2017 r. Osią zimowej edycji projektu jest wspólne świętowanie. Wydarzenia będą odwoływać się do współistniejących niegdyś na Pradze kultur. W sobotę, 7 stycznia wzdłuż ulicy stanie stół, do którego mieszkańcy zaproszą odwiedzających ich gości. Wspólną biesiadę poprzedzi kolektywne gotowanie. W namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy usłyszymy koncert pt.: „Wschód – Zachód: Przystanek Praga", nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi teraz i w przeszłości, do jej otwartości na różnorodne kultury oraz do jej gwarności ulicznej i artystycznej. Wystąpią artyści, którzy potrafią połączyć profesjonalne granie z prawdziwą energią gwarnej, targowej praskiej ulicy - Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś).

Jan Kubicki stworzy z lodu "Praską Syrenkę", a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się Giełda Niechcianych Prezentów, różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami. Wcześniej, na wydarzenie zapraszać będą mieszkańców kolędnicy.

Utrudnienia w ruchu

Ruch drogowy na ul. Ząbkowskiej (pomiędzy ul. Targową a Brzeską) zostanie zamknięty o północy z czwartku, 5 stycznia na piątek, 6 stycznia. Ponownie samochody wrócą tu w nocy z soboty 7, stycznia na niedzielę, 8 stycznia. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. 

Komunikacja miejska

Od nocy z 5/6 stycznia od początku kursowania linii nocnych do nocy z 7/8 stycznia do końca kursowania linii nocnych autobusy linii 138, 156, 170N16 i N66 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się tu lub dzwoniąc pod numer 19115 (koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej).


Tu możesz zgłosić nam swoje pomysły i sugestie

Złóż wniosek / zgłoś uwagi
 
         Projekt „Utworzenie Centrum Komunikacji
              z Mieszkańcami w m.st. Warszawie"

Kontakt 24/7

Aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź wysłać fax wybierz numer 19115. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych mogą mieć indywidualne warunki dotyczące obsługi pięciocyfrowych numerów specjalnych jakim jest nasz nr 19 115. W razie problemów prosimy o kontakt ze swoim operatorem sieci komórkowej. Telefon / Fax 19115 *

Aby zgłosić awarię / interwencję za pośrednictwem strony WWW wypełnij formularz) Portal Samoobsługowy WWW

Aplikacja mobilna umożliwiająca kontakt za pośrednictwem urządzeń mobilnych dla platform Android, IOS, Windows Phone Mobile Aplikacja mobilna

Wyślij do Nas E-mail E-mail

Nasi konsultanci są do dyspozycji on-line na chacie. Czat

 Warszawski System Powiadomień

Tłumacz języka migowego

koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora
osoby dzwoniącej

WSP

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację na Androida                

Wypełnij wniosek 500+

Zarezerwuj wizytę w urzędzie

Rządowa strona dla obywateli

Nieskradzione.pl