Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich stosowania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatnościZamknij

Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Sylwester 2017 w stolicy. Hello 2017!

31 grudnia Prezydent m.st. Warszawy oraz telewizja TVN zapraszają na plac Defilad na największą otwartą imprezę roku. Zabawa organizowana przez Stołeczną Estradę odbędzie się pod hasłem „Hello 2017!". Dzięki współpracy z telewizją TVN mieszkańcy całej Polski zobaczą jak warszawiacy witają Nowy Rok.
 
Sylwestrowa scena rozbłyśnie już o godz. 19.00 i aż do godz. 1.30 w nocy zapewni rozrywkę, prezentując spektakularne muzyczne show z udziałem polskich gwiazd. Dla warszawskiej publiczności zaśpiewają:

 • Agnieszka Chylińska

 •  LemON

 • Anna Wyszkoni

 • Lady Pank

 •  Sound'N'Grace

 • Varius Manx i Kasia Stankiewicz

 •  Kombii

 • Natalia Nykiel

 •  Cleo

 •  Jula

 • Andrzej Piaseczny

 • Rafał Brzozowski

 • Daria Zawiałow

W tę wyjątkową noc na placu Defilad warszawiacy będą się bawić w rytmie największych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i przywitają Nowy Rok wraz ze swoimi ulubionymi artystami. Gospodarzami imprezy będą znani ze stacji TVN: Magda Mołek, Patrycia Kazadi, Gabi Drzewiecka oraz Marcin Prokop, Olivier Janiak, Filip Chajzer oraz dziennikarz radia ESKA Jankes.  O choreografię widowiska zatroszczy się Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT. Sylwestrowa zabawa zacznie się o godzinie 19.00, a transmisja na antenie TVN rozpocznie się o godz. 19.45.

O północy niebo nad Pałacem Kultury i Nauki rozświetli feeria barw największego w Polsce pokazu świetlno-pirotechnicznego, a zebrana publiczność hucznie powita 2017 rok.

Zmiana organizacji ruchu

 • wyłączenie z ruchu i parkowania ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00.

 • wyłączenie z ruchu ul. Widok od ul. Marszałkowskiej do ul. Kruczej w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00.

 • wyłączenie z ruchu i parkowania ul. Złotej, od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia do godz. 6.00.

 • wyłączenie z ruchu tunelu pod ul. Marszałkowską, między pl. Defilad a ul. Złotą w terminie 31 grudnia od godz. 6.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00.

 • wyłączenie z ruchu wjazdu do parkingu podziemnego na pl. Defilad w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00. 

 • wyłączenie z ruchu ul. Sienkiewicza, od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00.

 • wyłączenie z ruchu wjazdów na pl. Defilad od ul. Marszałkowskiej w terminie 30 grudnia  od godz. 6.00 do 1 stycznia 2017r. do godz. 9.00.


Metro

Metro będzie kursowało przez całą noc, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania (na I linii od godz. 20.00 z częstotliwością co 3 minuty, na II linii co 5 minut, od godz. 1.30 pociągi obydwu linii będą wjeżdżać na stacje co 10 minut, po godz. 3.00 co 15 minut).

Od 31 grudnia, od godz. 20.30 do 1 stycznia, do godz. 1.30, nie będzie działała stacja metra Centrum.

W przypadku konieczności zwiększenia częstotliwości kursowania metra przygotowano dodatkowe pociągi rezerwowe.

Na zabawę sylwestrową tylko komunikacją miejską

Autobusy i tramwaje

Na czas wyłączenia ruchu na ul. Marszałkowskiej (od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00), autobusowe linie nocne i jedna linia dzienna zostaną skierowane na najbliższe ulice równoległe, linia tramwajowa 4 zostanie skierowana na trasę objazdową prowadzącą ciągiem al. Jana Pawła II, linie 15 i 35 zostaną skrócone do przystanku metra Politechnika, a kursowanie linii 18, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, zostaje zawieszone. Ponadto w ramach specjalnej komunikacji sylwestrowej przewidywane jest całonocne kursowanie linii tramwajowych: 2, 4 (na trasie objazdowej), 9, 24 i 33 oraz linii autobusowej 507.
 
Około północy wyłączone z ruchu będzie rondo Dmowskiego. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe, natomiast ruch tramwajowy zostanie wstrzymany. Drożność Al. Jerozolimskich zostanie przywrócona po zakończeniu pokazu fajerwerków i zejścia widzów z jezdni.
 
Zwiększona zostanie także częstotliwość następujących linii nocnych: N13, N24, N25, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81. Ponadto 31 grudnia od godz. 15.00, będzie funkcjonować autobusowa linia zastępcza Z-5, kursującej na trasie: pl.Wilsona – pl. Bankowy.

Na zabawę sylwestrową tylko komunikacją miejską

Kolej

W celu jak najsprawniejszego rozwozu uczestników zabawy sylwestrowej pociągi PKP PLK oraz SKM i KM będą zatrzymywać się na stacji Warszawa Centralna (rozwiązanie takie było wprowadzone podczas obsługi strefy kibica w czasie EURO 2012 oraz sylwestra w 2013). Będzie to dotyczyć wszystkich pociągów, także tych (pojedyncze kursy), które planowo powinny jechać około północy przez Śródmieście.

Na zabawę sylwestrową tylko komunikacją miejską

Przewóz osób z niepełnosprawnością ruchową

M.st. Warszawa zapewnia usługę przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową chcących wziąć udział w zabawie sylwestrowej. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania na transport pod nr telefonu 22 298 59 00 lub drogą elektroniczną pod adresem bus@specjaltrans.pl do 30 grudnia 2016 r. do godz. 16.00.
 
Usługa obejmuje przewiezienie osoby z niepełnosprawnością ruchową (wraz z osobą towarzyszącą) na miejsce zabawy sylwestrowej na placu Defilad z miejsca zgłoszonego w zamówieniu i odwiezienie z placu Defilad do miejsca wskazanego przez pasażera.  Korzystający z usługi nie ponosi żadnych opłat. Przewóz jest realizowane od 31 grudnia od godz. 18.30 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 3.00.

Przydatne

Więcej informacji związanych z imprezą sylwestrową w Warszawie na stronach Stołecznej Estradywww.wawasylwester.plwww.tvn.pl oraz na  www.facebook.com/WarszawaSylwester/.

Na zabawę sylwestrową tylko komunikacją miejską


Tu możesz zgłosić nam swoje pomysły i sugestie

Złóż wniosek / zgłoś uwagi
 
         Projekt „Utworzenie Centrum Komunikacji
              z Mieszkańcami w m.st. Warszawie"

Kontakt 24/7

Aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź wysłać fax wybierz numer 19115. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych mogą mieć indywidualne warunki dotyczące obsługi pięciocyfrowych numerów specjalnych jakim jest nasz nr 19 115. W razie problemów prosimy o kontakt ze swoim operatorem sieci komórkowej. Telefon / Fax 19115 *

Aby zgłosić awarię / interwencję za pośrednictwem strony WWW wypełnij formularz) Portal Samoobsługowy WWW

Aplikacja mobilna umożliwiająca kontakt za pośrednictwem urządzeń mobilnych dla platform Android, IOS, Windows Phone Mobile Aplikacja mobilna

Wyślij do Nas E-mail E-mail

Nasi konsultanci są do dyspozycji on-line na chacie. Czat

 Warszawski System Powiadomień

Tłumacz języka migowego

koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora
osoby dzwoniącej

WSP

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację na Androida                

Wypełnij wniosek 500+

Zarezerwuj wizytę w urzędzie

Rządowa strona dla obywateli

Nieskradzione.pl