Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich stosowania - przeczytaj naszą politykę prywatności.

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapoznaj się z polityką prywatnościZamknij

Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Wstecz

Zwierzaki warszawiaki

Rusza kampania, która przypomni warszawiakom, jak zachować się wobec żyjących w stolicy zwierząt - zarówno tych "domowych", jak i dziko żyjących.

Kampania ma też na celu przekazanie mieszkańcom wiedzy o możliwości podjęcia interwencji w sprawie zdarzeń z udziałem zwierząt, pod numerami telefonów: 19115 (Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115), 986 (Straż Miejska m.st. Warszawy) oraz 22 846 02 36, 22 868 15 79 (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie).

Na co dzień Zwierzakami warszawiakami zajmuje się kilka miejskich jednostek. Są to:

  • Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, to nie tylko nowoczesny ośrodek zachowania bioróżnorodności, nastawiony na zabezpieczanie gatunków zagrożonych wymarciem oraz przyrodniczą edukacją społeczeństwa. To również Ośrodek CITES, zajmujący się zwierzętami objętymi tzw. Konwencją Waszyngtońską, a także Ptasi Azyl, gdzie trafiają porzucone i ranne ptaki.

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie jest dla niektórych zwierząt „przystankiem" na drodze pomiędzy jednym a drugim domem. To właśnie tu trafiają zwierzęta zagubione i porzucone, które wypatrywane są na warszawskich ulicach. Schronisko „Na Paluchu" pomaga znaleźć im kochających opiekunów.

  • Lasy Miejskie – Warszawa na co dzień mają dużo pracy, wystarczy przypomnieć, że lasy w stolicy zajmują powierzchnię około 8100 hektarów, co stanowi 15% powierzchni Warszawy. Jest to obszar niezwykle bogaty zarówno we florę, jak i w faunę. Dlatego też, poza dbałością o drzewostan, leśnicy troszczą się również o jego mieszkańców. Szczególną opiekę sprawuje Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt „Marysieńka", który niesie pomoc dzikim zwierzętom, które z powodu wypadków i innych zdarzeń losowych wymagają opieki, leczenia i rehabilitacji. 

  • Straż Miejska m.st. Warszawy. W strukturze straży miejskiej funkcjonuje wyspecjalizowany Referat ds. Ekologicznych, który podejmuje działania mające na celu zapobieganie bezdomności zwierząt i przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymywaniem zwierząt domowych. Funkcjonariusze zatrudnieni w Referacie udzielają pomocy zwierzętom chorym, rannym oraz wolno żyjącym.Tu możesz zgłosić nam swoje pomysły i sugestie

Złóż wniosek / zgłoś uwagi
 
         Projekt „Utworzenie Centrum Komunikacji
              z Mieszkańcami w m.st. Warszawie"

Kontakt 24/7

Aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź wysłać fax wybierz numer 19115. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych mogą mieć indywidualne warunki dotyczące obsługi pięciocyfrowych numerów specjalnych jakim jest nasz nr 19 115. W razie problemów prosimy o kontakt ze swoim operatorem sieci komórkowej. Telefon / Fax 19115 *

Aby zgłosić awarię / interwencję za pośrednictwem strony WWW wypełnij formularz) Portal Samoobsługowy WWW

Aplikacja mobilna umożliwiająca kontakt za pośrednictwem urządzeń mobilnych dla platform Android, IOS, Windows Phone Mobile Aplikacja mobilna

Wyślij do Nas E-mail E-mail

Nasi konsultanci są do dyspozycji on-line na chacie. Czat

 Warszawski System Powiadomień

Tłumacz języka migowego

koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora
osoby dzwoniącej

WSP

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację na Androida                

Wypełnij wniosek 500+

Zarezerwuj wizytę w urzędzie

Rządowa strona dla obywateli

Nieskradzione.pl