Odbieranie odpadów komunalnych

Wstecz

Elektrośmieci

Odbiór elektrośmieci

 

13 CZERWCA PUNKTY ZBIERANIA PROWADZONE PRZEZ ELEKTROEKO BĘDĄ NIECZYNNE

Informujemy, iż w sobotę 13 czerwca punkty zbierania elektrośmieci będą nieczynne. Zachęcamy do oddania zużytych sprzętów w kolejną sobotę 20 czerwca. Aktualna lista lokalizacji dostępna jest na https://www.elektroeko.pl/punkty-zbierania.html.

 

Wstrzymany odbiór elektroodpadów z gospodarstw domowych przez ElektroEko 

W związku z aktualną sytuacją epidemii, Zarząd ElektroEko podjął decyzję o wstrzymaniu, od dnia 14 marca 2020 r. - do odwołania, realizacji zleceń odbioru odpadów elektrycznych i elektronicznych z gospodarstw domowych.

 

Przywrócenie sobotnich punktów zbierania ElektroEko w Warszawie

Od soboty 16 maja 2020 r. zostaje przywrócone funkcjonowanie sobotnich punktów zbierania ElektroEko w Warszawie.

 

Usługa odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu, jak i zbiórka elektrośmieci w punkcie zbierania jest bezpłatna

Mieszkańcy mają dwie możliwości oddania elektrośmieci:

  • bezpośrednio z domów – usługa dotyczy dużych elektrośmieci (np. pralek, lodówek, zmywarek, telewizorów pow.24 cali), ale przy tej okazji może być zabrany również mały sprzęt. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 22 223 33 00 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, oraz w soboty, w godz. 9-13) lub wypełnić formularz.  Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. 

  • w punktach zbierania – w każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka elektrośmieci. Adresy punktów dostępne są na stronie

 

 

Przydatne:

Dane teleadresowe organizatora zbiórki elektrośmieci

 

ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA

ul. Łopuszańska 95

02-457 Warszawa

tel. 22 375 92 60

e-mail: elektroeko@elektroeko.pl

 

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 - 17.00

 

Miejskie Punkty Elektroodpadów

W trzech punktach na terenie Bielan stanęły pierwsze w stolicy ogólnodostępne Miejskie Punkty Elektroodpadów.

Urządzenie składa się z siedmiu tub, do których wrzucamy zużyte płyty CD/DVD, tonery, telefony, ładowarki, baterie i żarówki.

Miejskie Punktu Elektroodpadów znajdują się:

  • przed bielańskim ratuszem przy ulicy Żeromskiego 29,

  • przy stacji metra Słodowiec,

  • przy stacji metra Młociny.

 

UD Bielany

Elektrośmieci - pytania

Czy bojler można oddać firmie odbierającej elektroodpady?

Bojler można oddać do PSZOK-u. Jest on traktowany jak złom metalowy. Nie można natomiast oddać bojlera do mobilnego punktu. Firmy odbierające elektroodpady nie odbierają bojlerów.

 

Co należy zrobić z rowerem stacjonarnym (treningowym) na baterie?

Taki sprzęt traktujemy jako elektroodpad tak jak każde inne urządzenie elektryczne i elektroniczne, które było podłączone do gniazdka lub posiadało baterie.

 

Co należy zrobić z kuchenką gazową?

Kuchenki gazowe nieposiadające żadnej instalacji elektrycznej (np. zapalarki, piekarnik elektryczny) należy oddać do PSZOK-u. Jest ona traktowana jak złom metalowy. Nie można natomiast oddać kuchni gazowej do mobilnego punktu. W przypadku współczesnych kuchni gazowych, które są podłączane nie tylko do instalacji gazowej, ale i elektrycznej są one zaliczane do elektrośmieci. Możemy zamówić firmę, która odbierze od nas elektroodpad lub zawieźć kuchnię elektryczną do PSZOK-u.

 

Czy do PSZOKU można oddać komputer? Czy jest możliwość zawiezienia osobiście elektrośmieci bezpośrednio do ElektroEko?

Komputer można oddać do PSZOK- u, jest on sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Duże „elektrośmieci” odbiera z domów firma ElektroEko. Elektrośmieci to zużyty, popsuty, już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. Dzięki współpracy Warszawy z ElektroEko mieszkańcy stolicy mają dwie możliwości oddania elektrośmieci: Bezpośrednio z domów – usługa dotyczy dużych elektrośmieci (np. pralek, lodówek, telewizorów powyżej 24 cali), ale przy tej okazji może być zabrany również mały sprzęt. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 22 22 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl. W punktach zbierania – w każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka elektrośmieci.

 

Gdzie można oddać zużytą kosiarkę elektryczną?

Zużytą kosiarkę elektryczną można oddać do PSZOK-u lub zamówić odbiór elektrośmieci z domu.

 

Gdzie wyrzucić żyrandol?

Wszystkie oprawy oświetleniowe (żyrandole, kinkiety, oprawy biurkowe) podobnie jak inne elementy oświetlenia, podlegają Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym i po ich zużyciu należy oddać je do elektrośmieci.

 

Jakiś czas temu na Wale Miedzeszyńskim stał kontener na elektrośmieci, który był dostępny 24h? Czy jest szansa, że kontener będzie ponownie dostępny?

Urząd Dzielnicy Wawer potwierdził, że kiedyś taki punkt funkcjonował natomiast aktualnie nie funkcjonuje (nie była to inicjatywa Urzędu Dzielnicy).

Moje miasto bez elektrośmieci” - zbiórka elektrośmieci w szkołach i przedszkolach

Program zbiorki elektrośmieci jest skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli.

Za zgromadzone elektrośmieci placówki otrzymują kupony, które wymieniają na nagrody z Funduszu Oświatowego. Kluczową rolę w programie pełnią Koordynatorzy Szkolni, od których zaangażowania zależy sukces szkoły. Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką oświatową zaangażuje się w program, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła.
 

Firma ElektroEko prowadząca akcję edukacyjną „Moje miasto bez elektrośmieci”.


Nie znalazłeś informacji?