null Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet

Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet to nowoczesna placówka, gotowa odpowiedzieć na potrzeby zdrowotne kobiet w każdym wieku, wyposażona w specjalistyczny sprzęt oraz kierowana przez doświadczonych lekarzy. Placówka powstanie w 2022 roku w budynku dzisiejszego Szpitala „Inflancka”.  

Kompleksowa opieka

Placówka połączy potencjały specjalistycznego szpitala położniczo-ginekologicznego jakim jest Szpital „Inflancka” ze Szpitalem Bielańskim, który jest największą wielospecjalistyczną placówką miejską w Warszawie. Będzie on stanowił fachowe źródło wiedzy medycznej służące do rozwiazywania problemów kobiet. Dzięki tej współpracy Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet zapewni specjalistyczną opiekę medyczną m.in. w zakresie położnictwa, patologii ciąży, diagnostyki i terapii płodu, leczenia niepłodności, endokrynologii ginekologicznej, ginekologii onkologicznej, operacyjnej, geriatrycznej czy zespołu zdrowia psychicznego.

Większy potencjał miejskich szpitali

Utworzenie Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet będzie możliwe dzięki planowanemu przez Warszawę połączeniu Szpitala „Inflancka” ze Szpitalem Bielańskim. Pozwoli to na stworzenie podmiotu leczniczego z większym potencjałem kadrowym i zapleczem sprzętowym, o silniejszej pozycji w ubieganiu się o finansowanie świadczeń zdrowotnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przekształcenie doprowadzi również m.in. do zwiększenia budżetu przeznaczonego na zakup towarów i usług, a tym samym przełoży się na uzyskanie lepszej pozycji wobec dostawców i usługodawców (możliwość wynegocjowania lepszych cen na dostawy towarów i usługi). 

Nie znalazłeś informacji?