null Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel (mKDR)

Karta Dużej Rodziny (KDR) w aplikacji mObywatel (mKDR) dostępna jest dla każdej dorosłej osoby, której przyznano prawo do KDR i posiadającej ważny polski dowód osobisty i każdego dziecka, któremu przyznano prawo do KDR i posiadającemu mLegitymację szkolną.

Osoby, które nie posiadają polskiego dowodu osobistego oraz dzieci, które nie posiadają mLegitymacji szkolnej mogą korzystać z KDR w formie tradycyjnej – w postaci plastikowej Karty.

Aplikacja pozwala na przekierowanie użytkowników na portal Emp@tia (otwarcie w nowym oknie), gdzie znajduje się mapa partnerów KDR wraz z lokalizacjami i opisem zniżek.

 

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w mObywatelu?

Upewnij się, że Twoja dotychczasowa Karta jest ważna. Jeśli nie masz Karty Dużej Rodziny, złóż wniosek w urzędzie dzielnicy https://warszawa19115.pl/-/karta-duzej-rodziny lub on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku tradycyjna forma karty będzie do odbioru w urzędzie dzielnicy, jednocześnie dając możliwość wyświetlania karty w aplikacji mObywatel.

Następnie pobierz aplikację mObywatel z Google Play lub App Store.

Uruchom aplikację mObywatel. Na głównym ekranie aplikacji mObywatel wybierz Dodaj dokument (lub Dodaj swój pierwszy dokument jeśli korzystasz z aplikacji pierwszy raz).

Z listy dokumentów wybierz Karta Dużej Rodziny. Zapoznaj się z regulaminem usługi i zaakceptuj go, następnie wybierz Dalej.

Nie znalazłeś informacji?