null Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora (PCWS)

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora (PCWS) są to miejsca, w których wykwalifikowane osoby, zwane Doradcami Cyfrowymi, pomagają bezpłatnie wszystkim warszawskim seniorom (powyżej 60 roku życia) w oswajaniu nowoczesnej technologii.

„Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora” są projektem miejskim realizowanym wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi. 

Pomoc Doradców Cyfrowych

Doradcy Cyfrowi pomagają seniorom w zakresie problemów z:

  1. komputerem,

  2. tabletem,

  3. telefonem (SMARTFONEM),

  4. aparatem fotograficznym.

Doradcy udzielają porad jak

  1. wysłać emaila,

  2. zgrać zdjęcia z telefonu,

  3. założyć konto na Facebooku.

Wystarczy odnaleźć najbliższy Punkt Wsparcia Seniora i umówić się telefonicznie na spotkanie. W niektórych miejscach możliwe jest też spotkanie zdalne.

Wykaz punktów z podziałem na dzielnice i dane kontaktowe znajdują się na stronie: wsparcie.um.warszawa.pl.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Kreatywni 50+ (nr tel.: 693 258 256) i Fundacja NIKA (nr tel.: 720 997 026).

Kursy komputerowe dla seniorów 

Kursy komputerowe dla seniorów na dwóch poziomach zaawansowania prowadzą organizacje pozarządowe Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus oraz Fundacja Age Hub.

Organizacje te prowadza również kursy tematyczne dla osób zaawansowanych np. z obsługi bankowości internetowej, komunikacji przez internet, obróbki zdjęć.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w którymkolwiek z kursów proszone są o kontakt z organizatorami: kreatywni50plus.pl (nr tel.: 693 258 256) oraz agehub.pl (nr tel.: 534 701 114).

Warszawski Elementarz Cyfrowy

Urząd Miasta we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce (HELION SA) przygotował podręcznik uzupełniający wiedzę zdobywaną przez seniorów samodzielnie lub na kursach – Warszawski Elementarz Cyfrowy.

Elementarz w wersji cyfrowej dostępny jest bezpłatnie na stronie: https://wsparcie.um.warszawa.pl/-/warszawski-elementarz-cyfrowy

Podręcznik składa się z trzech części:

  • świat komputerów i podstawy ich użytkowania,

  • świat internetu i możliwości jakie daje w pracy, edukacji i rozrywce,

  • dodatki, które nie stanowią jednej zwartej publikacji, jednak merytorycznie i wizualnie są uzupełnieniem poprzednich części.

Nie znalazłeś informacji?