Warszawska Karta Miejska

null Wyrobienie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej (WKM)

Krok po kroku

 1. Udaj się do dowolnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM.
 2. Pamiętaj o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.
 3. Weź ze sobą aktualne zdjęcie w formacie legitymacyjnym o wymiarach 3,5x4,5 cm. Fotografię potrzebną do karty możesz zrobić telefonem w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM lub skorzystać ze zdjęcia zapisanego w telefonie. Zdjęcie zostanie usunięte z systemu po wydaniu karty.
 4. Karty wyrabiane są na miejscu.

Wniosek o wydanie WKM można złożyć również w jednym z Wydziałów Obsługi Mieszkańców (Możesz zarezerwować wizytę w urzędzie) lub przez internet.

Pod tym linkiem możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.

Wymagane dokumenty

 1. Dokument tożsamości (do wglądu). W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest okazanie np. legitymacji szkolnej lub innego dokumentu, na podstawie którego będzie można dokonać weryfikacji danych osobowych. Jest to podstawą do wydania WKM.
 2. Aktualne zdjęcie w formacie legitymacyjnym o wymiarach 3,5x4,5 cm.
 3. Jeśli składasz dokumenty w Wydziale Obsługi Mieszkańców (WOM) w urzędzie dzielnicy dołącz również wypełniony wniosek:
  1. indywidualny
  2. indywidualny (obcokrajowcy)
  3. rodzinny
  4. rodzinny (obcokrajowcy)
  5. dla rodzin z trójką dzieci

Wnioski są dostępne w WOM oraz poniżej w sekcji "Pliki do pobrania".

Opłaty

 1. Bezpłatnie:
  1. pierwsza spersonalizowana WKM;
  2. w przypadku zmiany danych osobowych właściciela spersonalizowanej WKM;
  3. gdy karta uległa uszkodzeniu nie z winy pasażera;
 2. 14 zł – w pozostałych sytuacjach.

Miejsce złożenia i odbioru

Jednostka odpowiedzialna

Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy
ul. Grochowska 316/320
03-839 Warszawa

www.wtp.waw.pl

Termin odpowiedzi

Do 30 dni.

Tryb odwoławczy

Brak.

Uwagi

Nie ma limitu WKM wydanych dla jednego pasażera.

Podstawa prawna

 1. Uchwała nr XXVI/858/2008 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 13 marca 2008 r. w sprawie opłat za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie, zmiany uchwały w sprawie ustalenia ulg za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie oraz zmiany uchwały w sprawie regulaminu przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie (ze zm.)
 2. Uchwała nr LXVI/1807/2013 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 3 października 2013 r. zmieniająca uchwałę w sprawie opłat za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie, zmiany uchwały w sprawie ustalenia ulg za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie oraz zmiany uchwały w sprawie regulaminu przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie
 3. Uchwała nr XLVII/1139/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 6 kwietnia 2017 r. w sprawie opłat za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie (ze zm.)
 4. Uchwała nr LXII/2021/2022 Rada m.st. Warszawy z 17 marca 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie opłat za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie

Nie znalazłeś informacji?