null Wymieniamy karty ucznia

Karty Ucznia wydane w 2018 r. straciły ważność 30 września 2022 roku. Należy je wymienić.

Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” –  pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

 

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Za pośrednictwem strony internetowej, do której link otrzymaliście ze szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.

  • Bezpośrednio w szkole

Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego dziecka w formacie 3,5×4,5 cm.
Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.

 

Jak przedłużyć ważność Karty Ucznia?

Jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas jej nie przedłużyliście, możecie to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów.

Będziecie potrzebowali: ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia. Jeśli karta wymaga wymiany, pamiętajcie o aktualnym zdjęciu w formacie 3,5×4,5 cm.

Nie znalazłeś informacji?