null Zajęcia komunikacyjne dla klas I-III

Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór na zajęcia komunikacyjne dla klas I-III ze szkół podstawowych z Warszawy w ramach projektu „Nasz wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

Zgłoszenia

Zgłoszenie wyślij na adres ekozajecia@ztm.waw.pl. W zgłoszeniu podaj nazwę szkoły, ilość klas, telefon kontaktowy do nauczyciela.

Formularz zgłoszenia

Klauzula informacyjna RODO

Zasady zajęć

Zajęcia zaplanowane są na wtorki (z wyjątkiem dni wolnych od zajęć, okresów świątecznych oraz ferii zimowych). Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie na terenie szkoły miejsca do zaparkowania autobusu (12-metrowego) tak, aby uczniowie mogli się przy nim bezpiecznie poruszać podczas zajęć. W ciągu jednego dnia w zajęciach może uczestniczyć pięć klas z jednej szkoły. Blok (dwie godziny lekcyjne) obejmuje zajęcia w klasie oraz przy autobusie elektrycznym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostaną na dwie części:

pierwsza część zajęć – w sali – pogadanka z pracownikami ZTM o transporcie miejskim, jego zaletach oraz o bezpiecznym podróżowaniu autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami. Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” uczniowie dowiedzą się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

druga część zajęć – w elektrycznym autobusie – kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych opowie uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznają tajemnice „elektryka” i obejrzą różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.

Proponowany dzienny rozkład zajęć

  1. 8.00-8.45 – pierwsza grupa zajęcia w sali

  2. 8.50-9.35 – pierwsza grupa zajęcia w autobusie/druga grupa zajęcia w sali

  3. 09.45-10.30 – druga grupa zajęcia w autobusie/trzecia grupa zajęcia w sali

  4. 10.40-11.25 – trzecia grupa zajęcia w autobusie/czwarta grupa zajęcia w sali

  5. 11.40-12.25 – czwarta grupa zajęcia w autobusie/piąta grupa zajęcia w sali

  6. 12.40-13.25 – piąta grupa zajęcia w autobusie

Nie znalazłeś informacji?