- Baza wiedzy
-
/
Społeczeństwo obywatelskie
- Działalność gospodarcza
- Edukacja
- Kultura, turystyka i sport
- Odpady komunalne; Woda i kanalizacja
- Planowanie przestrzenne; nieruchomości; geodezja; architektura; lokale
- Podatki i opłaty
- Porządek i bezpieczeństwo
- Sprawy obywatelskie
- Sprawy społeczne i zdrowotne
- Środowisko i zwierzęta
- Transport i drogownictwo
- / Warszawa Lokalna
-
/
Projekty i programy lokalne
Projekty i programy lokalne
null Program Warsaw Booster'24
Warsaw Booster jest programem, który łączy kreatywność startupów z potrzebami współczesnych miast.
Warsaw Booster wpisuje się w realizację celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.
Edycja 2024
Startupy z innowacyjnym pomysłem na rozwój miasta mogły zgłaszać swoje projekty do 11 sierpnia 2024 r. Edycja 2024 skupiała się na rozwiązaniach z zakresu:
-
bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego,
-
edukacji, kultury i turystyki,
-
pomocy społecznej i integracji,
-
rolnictwa miejskiego i żywności,
-
środowiska i zrównoważonego rozwoju,
-
transportu i komunikacji,
-
zdrowia i opieki medycznej.
Najlepsi wybrani
W tegorocznej edycji wzięło udział 25 startupów wyłonionych spośród ponad 160 zgłoszeń. Jury programu wyróżniło trzech finalistów, którzy otrzymali nagrody o łącznej wartości 90 000 zł.
Pierwsze miejsce: Inventmed Sp. z o.o.
Startup Inventmed zdobył uznanie jury za technologię łączonych terapii fizykalnych wspierających leczenie trudno gojących się ran, takich jak stopa cukrzycowa. Inventmed przeznaczy nagrodę na przetestowanie swojego rozwiązania w jednym z warszawskich szpitali.
Drugie miejsce: Semi Robotics
Drugą nagrodę zdobył Semi Robotics za robota „FIDI” – innowacyjne robotyczne ramię z kamerą i wymiennymi sztućcami, stworzone z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Nagroda umożliwi produkcję urządzeń przeznaczonych do testów w ośrodkach pomocy społecznej.
Trzecie miejsce: Water Sense
Na trzecim miejscu uplasował się zespół Water Sense, który opracował system monitorowania jakości wody, umożliwiający wczesne wykrywanie zagrożeń ekologicznych. Startup będzie współpracować z warszawskimi wodociągami oraz Zarządem Zieleni przy testowaniu swojego rozwiązania.
Nagroda specjalna: Nevisope
Nagrodę specjalną w postaci biletów na Web Summit w Katarze w 2025 r. otrzymał Neviscope – inteligentny dermatoskop mobilny, który umożliwia wczesne wykrywanie nowotworów skóry poprzez szczegółową analizę zmian skórnych za pomocą zaawansowanej technologii obrazowania i sztucznej inteligencji. Umożliwia użytkownikom regularny monitoring zmian skórnych i porównywanie ich w czasie.
Więcej informacji
Szczegóły dotyczące programu oraz regulamin dostępne są na stronach:
Korzyści z udziału w programie
Uczestnicy otrzymali wsparcie dopasowane do ich potrzeb, m.in. poprzez współpracę z mentorami, doradcami oraz przedstawicielami ponad 30 partnerów programu. Podczas 3 miesięcy akceleracji odbyło się niemal 30 warsztatów i indywidualnych konsultacji. Startupy mogły też zaprezentować swoje projekty przedstawicielom warszawskiego ratusza, jednostkom miejskim i spółkom komunalnym, co zaowocowało konkretnymi propozycjami współpracy z miastem.