Aplikacja mobilna Warszawa 19115 - Razem dbamy o Warszawę

Widzisz powalone drzewo, dziurę w drodze lub uszkodzony sygnalizator świetlny?

  1. zrób zdjęcie (ten krok nie jest konieczny)
  2. określ problem
  3. wskaż miejsce zdarzenia

Twoje zgłoszenie trafi do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, skąd otrzymasz potwierdzenie z numerem, dzięki któremu możesz sprawdzić na jakim etapie znajduje się Twoja sprawa. Cały czas będziesz miał dostęp do historii wszystkich swoich zgłoszeń.

Poprzez aplikację możesz zgłosić wolny wniosek - swój pomysł na zmiany w mieście, które sprawią, że Warszawa będzie piękniejsza, nowocześniejsza i bardziej przyjazna.

Jeśli chcesz, aby w Warszawie było więcej zieleni, poprzez aplikację możesz wskazać gdzie powinniśmy posadzić drzewo. Możesz zrobić to w prosty sposób. Udaj się na miejsce, w którym chcesz zasadzić drzewo i kliknij zgłoś. Na mapie ukaże się informacja o możliwości i warunkach realizacji Twojego zgłoszenia. Otrzymasz także numer zgłoszenia, dzięki któremu możesz sprawdzić na jakim etapie znajduje się Twoja sprawa. Cały czas będziesz miał dostęp do historii wszystkich swoich zgłoszeń.

Poprzez zakładkę Budżet Obywatelski (Partycypacyjny), możesz sprawdzić na mapie projekty, które powstały w Twojej okolicy. W trakcie zgłaszania projektów, dyskusji lub głosowania będziesz mógł bezpośrednio włączyć się w decydowanie o budżecie miasta.

Poprzez serwis powiadomień push, poinformujemy Cię o bieżących wydarzeniach w mieście. Możesz wybrać kategorię i lokalizację, której mają dotyczyć informacje. Dowiesz się m.in. o planowanych zmianach w organizacji ruchu, kluczowych projektach miejskich, ważnych terminach urzędowych oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych współorganizowanych przez miasto. Automatycznie otrzymasz także komunikaty o lokalnych zagrożeniach.

W zakładce Indeks Powietrza można sprawdzić ogólny stan powietrza w Warszawie oraz związane z nim zalecenia dla czterech grup ryzyka zdrowotnego. Po wejściu w zakładkę, podobnie jak na stronie wip.um.warszawa.pl, ukaże się mapa z zaznaczonymi stacjami pomiarowymi. Wybierając jedną z nich poznamy aktualne wskazania Warszawskie Ogólnego Indeksu Powietrza lub Warszawskiego Zdrowotnego Indeksu Powietrza. Kolejne kliknięcie pozwala poznać aktualne rekomendacje dotyczące aktywności na powietrzu oraz ostrzeżenia związane z występowaniem lub prognozowaniem na dzień następny zanieczyszczeń, w stężeniach mogących stwarzać zagrożenie dla zdrowia. W przypadku występowania lub prognozowania podwyższonych stężeń dobowych zanieczyszczeń, użytkownicy otrzymają automatyczne powiadomienia z informacją o zalecanych w takich sytuacjach działaniach.

W zakładce harmonogram wywozu odpadów sprawdzisz terminy odbioru śmieci pod interesującym Cię adresem. Poznasz zasady prawidłowej segregacji śmieci, a jeśli masz wątpliwości wyszukiwarka podpowie gdzie co wyrzucać.

Pobierz bezpłatną aplikację i skorzystaj z jej możliwości!