Polityka przestrzenna i planowanie miejscowe
null Składanie uwag do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
Krok po kroku
- Pamiętaj, że do projektów planów miejscowych wykładanych do publicznego wglądu składa się uwagi, natomiast na wcześniejszym etapie, do planów, których opracowanie dopiero się rozpoczęło i nie sporządzono jeszcze projektu planu, składa się wnioski.
- Ogłoszenia o konsultacjach społecznych lub wyłożeniu projektu do publicznego wglądu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.
- W ogłoszeniu sprawdź termin składania uwag. Uwaga, która wpłynie po terminie, pozostanie bez rozpatrzenia.
- Uwaga złożona w terminie zostanie rozpatrzona. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale w Biuletynie Informacji Publicznej publikowany jest wykaz uwag wraz z informacją o tym, jak zostały rozpatrzone przez prezydenta Warszawy.
- Pobierz, wydrukuj i wypełnij formularz w niezbędnych polach. Formularz ma charakter ogólny i wymaga wypełnienie tylko w zakresie dotyczącym składania uwag. Pamiętaj jednak o wpisaniu w części „7. Treść pisma” nazwy planu, którego dotyczy.
Możesz również sformułować uwagę w treści pisma. Wówczas pamiętaj o umieszczeniu w nim niezbędnych informacji. - Pamiętaj o opisaniu uwagi w sposób konkretny oraz o precyzyjnym wskazaniu nieruchomości, której dotyczy uwaga.
- Wnosząc uwagę zobowiązany jesteś podać swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby.
Wymagane dokumenty
Uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego składany w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o konsultacjach społecznych/wyłożeniu projektu planu.
Opłaty
Brak.
Miejsce złożenia i odbioru
Uwagi do projektu planu możesz złożyć:
- w formie papierowej czyli przesłać pocztą lub doręczyć osobiście do prezydenta m.st. Warszawy, za pośrednictwem:
- Biura Architektury i Planowania Przestrzennego – Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa,
- Kancelarii ogólnej urzędu – Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa,
- Wydziału Obsługi Mieszkańców w dzielnicy,
- w formie elektronicznej:
- przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu potwierdzonego profilem zaufanym albo podpisem osobistym za pośrednictwem platformy ePUAP. Na platformie ePUAP nie znajdziesz specjalnego formularza przeznaczonego tylko do składania uwag do planu. Skorzystaj z linku do formularza ogólnego: https://epuap.gov.pl/ lub e-Doręczenia.
- na adres email: sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl.
- podczas dyskusji publicznej online: możesz przesłać uwagę na czacie na YouTube lub wziąć udział w spotkaniu na platformie ZOOM i zabrać głos. Pamiętaj, że jeśli Twoja uwaga ma zostać rozpatrzona przez prezydenta w sposób formalny, musisz podać swoje dane osobowe: imię i nazwisko oraz adres. Przekażesz je dzwoniąc pod numer telefonu lub przesyłając je na adres e-mail wskazane w trakcie spotkania.
[!] E-Doręczenia to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Jeśli chcesz skorzystać z tego systemu, musisz złożyć wniosek o założenie adresu do doręczeń elektronicznych (ADE). Więcej o tym dowiesz się ze strony https://www.gov.pl/web/e-doreczenia.
Jednostka odpowiedzialna
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy:
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Centrum (w zakresie planów dla dzielnic: Śródmieście, Żoliborz),
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Praga (dla dzielnic: Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek),
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Północ (dla dzielnic: Białołęka, Bemowo, Bielany),
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Południe (dla dzielnic: Mokotów, Ursynów, Wilanów),
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Wschód (dla dzielnic: Rembertów, Wesoła, Wawer),
- Wydział Zagospodarowania Przestrzennego Zachód (dla dzielnic: Ochota, Ursus, Włochy, Wola).
Termin odpowiedzi
Brak.
Tryb odwoławczy
Brak.
Uwagi
Prezydent m.st. Warszawy rozpatruje uwagi złożone do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwala Rada m.st. Warszawy, rozstrzygając jednocześnie o sposobie rozpatrzenia uwag. Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag stanowi załącznik do uchwały.