null Błoto na drodze

Błoto na jezdni, o które przy deszczowej pogodzie nietrudno, to zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Inwestorzy prowadzący budowy powinni pamiętać o obowiązku mycia pojazdów, wyjeżdżających z terenu inwestycji.

Obowiązek mycia ciężarówek

Błoto na jezdni nie dość, że wpływa niekorzystnie na estetykę miasta, to przede wszystkim stwarza niebezpieczeństwo poślizgu. Dlatego pojazdy, opuszczające teren budowy, powinny być obowiązkowo umyte.

Wiele inwestycji prowadzonych na terenie Warszawy wyposażonych jest w modelowe rozwiązania, umożliwiające zachowanie czystości. Niestety, są budowy, na których inwestorzy nie wywiązują się z tego obowiązku, co generuje zagrożenie dla użytkowników dróg.

Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta, którzy monitorują czystość w Warszawie, w czasie deszczowej pogody zwracają szczególną uwagę na okolice prowadzonych inwestycji. W przypadku zauważonych nieprawidłowości interweniują u kierownika budowy.

Lokalizacje inwestycji, przy których występuje problem zanieczyszczania jezdni każdy mieszkaniec może zgłosić także na policję, która ma możliwość ukarania inwestorów za zaniechanie obowiązku utrzymania czystości i stwarzanie zagrożenia dla użytkowników dróg.

Zgłoszenia można również kierować do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Wystarczy, wybrać sposób kontaktu z Warszawa 19115:

  • Bezpłatną aplikację mobilną Warszawa 19115. Korzystając z aplikacji możecie zgłosić problem wymagający interwencji służb miejskich, otrzymywać komunikaty o bieżących wydarzeniach w mieście i ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach (dzięki usłudze „Warszawski System Powiadomień”), zgłaszać pomysły na ulepszenie miasta (poprzez zakładkę „Wolne wnioski”), wskazać miejsce, w którym chcielibyście posadzić drzewo (poprzez zakładkę „Posadź drzewo”), decydować o budżecie obywatelskim (poprzez zakładkę „Budżet partycypacyjny”)

  • Portal warszawa19115.pl. Korzystając z portalu możecie, wybierając właściwą zakładkę na stronie, zgłosić problem wymagający interwencji służb miejskich, mieć stały monitoring realizacji zgłoszonej sprawy, uzyskać informacje dotyczące bieżącej działalności i funkcjonowania Urzędu Miasta i miejskich jednostek, zgłosić swój pomysł na ulepszenie miasta

  • Telefon 19115. Korzystając z numeru 19115 uzyskacie pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie, zgłosicie problem, którym powinny zając się służby miejskie, będziecie mieć stały monitoring realizacji zgłoszonej sprawy, przekażecie swój pomysł na ulepszenie miasta. Numer 19115 jest jednolitym ogólnowarszawskim numerem kontaktowym, zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Opłata za połączenie z numerem 19115 jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej

  • E-mail: kontakt@um.warszawa.pl lub czat. Korzystając z e-maila lub czatu uzyskacie pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie, zgłosicie problem, którym powinny zając się służby miejskie, będziecie mieć stały monitoring realizacji zgłoszonej sprawy przekażecie swój pomysł na ulepszenie miasta.

Nie znalazłeś informacji?