null Edukacja z kulturą

Warszawskie muzea wraz z nowym rokiem szkolnym przygotowały nową ofertę edukacyjną i zaplanowały m.in. spacery tematyczne, lekcje muzealne, gry miejskie czy warsztaty. Zajęcia przygotowano zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Tajemnice Warszawy

Muzeum Warszawy wraz ze swoimi oddziałami zaprasza na różnorodne zajęcia edukacyjne. W ofercie znalazły się m.in.: lekcja z cyklu „Praskie zawody” – o ginących zawodach rzemieślniczych z Pragi-Północ, lekcja spacerowa po Saskiej Kępie, warsztaty „Po co nam miasto?” i spacer po Starym Mieście „Wokół XIX-wiecznej Warszawy”. Dostępne są też wirtualne lekcje muzealne.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbywają się liczne warsztaty dotyczące różnorodności kultur, religii i tradycji. Dzieci i młodzież mogą nie tylko zwiedzać wystawę stałą podczas spacerów tematycznych z przewodnikiem, ale także porozmawiać o przeszłości i wyzwaniach współczesnego świata. Instytucja organizuje również zajęcia w przestrzeni miejskiej m.in. spacery śladami Juliana Tuwima, Ireny Sendlerowej czy bohaterów lektury „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Rozwój ze sztuką i historią

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza grupy szkolne na warsztaty towarzyszące wystawą „Refugees Welcome” oraz Marii Prymachenko. Poza tym organizowane są także warsztaty integracyjno-artystyczne „Szkoła w Parku”.

Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie dowiedzą się kim byli zawiszacy oraz jak wyglądał zwykły dzień powstańców warszawskich. Poznają także poetów walczącej stolicy i będą podążać śladami batalionów „Zośka” i „Parasol”. Instytucja zaprasza także na zajęcia z historii i języka polskiego.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przygotowało specjalną ofertę – uczniowie mogą wziąć udział w biograficznych lekcjach muzealnych, poświęconych życiu i dorobkowi naukowemu uczonej.  

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza młodzież szkolną na warsztaty mangowe i z podstaw komiksu prowadzone przez ilustratorów, autorów komiksów.

Nie znalazłeś informacji?