null Edukacja.gov.pl - platforma dla uczniów

Edukacja.gov.pl jest platformą przekazująca kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce. Prezentuje ofertę szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni.

W ramach nowego narzędzia uczniowie będą mogli przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia z pomocą którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im podwoje uczelni.

Łatwiejsze przeglądanie ofert uczelni

Nowe narzędzie pozwoli uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie będą mogli za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025, a także z ekonomicznymi losami absolwentów poszczególnych kierunków studiów.

Zaplanowanie ścieżki edukacyjnej

Docelowo usługa będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim.

Informacje dostępne są na tej stronie: https://edukacja.gov.pl/.

Nie znalazłeś informacji?