Wstecz

Klubokawiarnie nad Wisłą

Konkurs na dzierżawę przestrzeni nad Wisłą został rozstrzygnięty. Nowe klubokawiarnie i punkty gastronomiczne działają nad Wisłą. Właściciele lokali są odpowiedzialni za czystość oraz kontrolowanie poziomu hałasu.

Zaaranżowanych zostało pięć lokalizacji – od cypla Czerniakowskiego do mostu Poniatowskiego. Komisja Konkursowa za najkorzystniejsze uznała oferty złożone przez:

Nowością miał być w tym roku lokal na przeciwko Multimedialnego Parku Fontann, jednak nie było ofert na tę lokalizację.

Nowi najemcy mają umowy do 31 października 2021 r. Mogą organizować wydarzenia muzyczne w czwartki do godz. 23, a także w piątki i soboty do godz. 3.00.

W sezonie na bulwarach pojawi się też monitoring hałasu i dodatkowe patrole Straży Miejskiej. W trosce o bezpieczeństwo warszawiaków na brzegu rzeki stanie mocniejsze oświetlenie i kamery. Miasto zapewniło też dodatkowe śmietniki i lepszy standard sanitarny, m.in. 67 publicznych toalet.

 

Link do artykułu.

 

Będzie bezpieczniej

W trosce o bezpieczeństwo warszawiaków na brzegu rzeki pojawi się dodatkowe oświetlenie i monitorujące kamery. Zwiększona liczba funkcjonariuszy Straży Miejskiej i policji kontroluje bulwary już od końca marca. Miasto zapewni też dodatkowe śmietniki i lepszy standard sanitarny. Wszelkie nieprawidłowości mieszkańcy mogą zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu 19115 zarówno poprzez mobilną aplikację jak i telefonicznie.

 

Link do artykułu.


Nie znalazłeś informacji?