- Baza wiedzy
-
/
Transport i drogownictwo
- Działalność gospodarcza
- Edukacja
- Kultura, turystyka i sport
- Odpady komunalne; Woda i kanalizacja
- Planowanie przestrzenne; nieruchomości; geodezja; architektura; lokale
- Podatki i opłaty
- Porządek i bezpieczeństwo
- Społeczeństwo obywatelskie
- Sprawy obywatelskie
- Sprawy społeczne i zdrowotne
- Środowisko i zwierzęta
- / Drogownictwo
- / Zgody i zezwolenia w dzielnicy Śródmieście
Zgody i zezwolenia w dzielnicy Śródmieście
null ZTP - przepustka typu "I" - wydawana w związku z planowanym ślubem
Procedura wydawania przepustki typu "I" do strefy objętej zakazem wjazdu: Stare Miasto – Kościół (strefa SM), Nowe Miasto - Kościół (strefa NM), Plac Zamkowy – Urząd Stanu Cywilnego (strefa PZ).
O przepustkę typu "I" może ubiegać się Para Młoda, która będzie miała udzielany ślub w strefach objętych zakazem wjazdu. Na uroczystość ślubną można otrzymać maksymalnie dwie przepustki na okres nie dłuższy niż 2 godziny w dniu uroczystości dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t.
Krok po kroku
-
Pobierz, wydrukuj, czytelnie wypełnij i podpisz wniosek, wzór wniosku znajdziesz tutaj.
-
Do wniosku dołącz dokumenty wymienione w dziale „Wymagane dokumenty”.
-
Udaj się do Zarządu Terenów Publicznych na ul. Podwale 23 do kancelarii na parterze i złóż dokumenty.
Wymagane Dokumenty
Wniosek musi zawierać:
-
imiona i nazwiska oraz miejsce zamieszkania obu osób zawierających związek małżeński,
-
termin rozpoczęcia i miejsce uroczystości,
-
numery rejestracyjne pojazdów przewidzianych do obsługi uroczystości (o ile to możliwe).
Wniosek należy złożyć z 7 dniowym wyprzedzeniem.
Opłaty
Nie są wymagane żadne opłaty.
Miejsce złożenia i odbioru
Zarządu Terenów Publicznych
Biuro Obsługi Mieszkańców
ul. Podwale 23
00-261 Warszawa
tel.: 22 277 05 11
Termin odpowiedzi
Wnioski o przepustkę typu "I" rozpatrywane są w terminie do 7 dni.
Możesz otrzymać powiadamianie SMS-em o możliwości odbioru wnioskowanego dokumentu. Aby skorzystać z tej możliwości składając wniosek podaj numeru telefonu komórkowego.
Tryb odwoławczy
Organem odwoławczym w przypadku odmowy wydania przepustki jest burmistrz Dzielnicy Śródmieście.
Odwołanie należy składać w terminie 14 dni od daty otrzymania odmowy za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Terenów Publicznych.
Uwagi
-
Przepustkę typu "I" umieść w pojeździe bezpośrednio za przednią szybą w taki sposób, żeby organy kontrolne mogły odczytać wszystkie zawarte na niej dane. Umieszczenie przepustki w sposób uniemożliwiający ich odczytanie będzie traktowane, jako postój nieuprawniony.
-
Gdybyś złamał/a zasady ujęte w regulaminie lub warunki określone na przepustce, przepustka może być zatrzymana przez organy kontrolujące, tj. policję lub straż miejską.
-
Zatrzymana przepustka wraz z protokółem określającym powód jej zatrzymania powinna być niezwłocznie przekazana do Zarządu Terenów Publicznych. O zwrocie lub cofnięciu przepustki w danym roku rozstrzygać będzie dyrektor Zarządu Terenów Publicznych po zasięgnięciu opinii komisji.
-
Podstawą odmowy wydania przepustki może być m.in. opinia organów kontrolnych, a także stwierdzone przypadki nadużywana przepustek do długoterminowego parkowania pojazdu w strefach.
-
Jeśli otrzymasz pismo z odmową wydania przepustki, możesz się odwołać do Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Odwołanie złóż w terminie 14 dni od daty otrzymania odmowy, za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Terenów Publicznych.
-
Fakt utraty (zagubienia, zniszczenia) przepustki niezwłocznie zgłoś do Zarządu Terenów Publicznych.
-
Jeśli stracisz lub uszkodzisz przepustkę typu "I" tak, że niemożliwe jest jej dalsze użycie, to nową przepustkę możesz otrzymać dopiero wówczas, gdy złożysz stosowne oświadczenie o utracie lub uszkodzeniu poprzedniej przepustki. Jeśli przepustka jest uszkodzona, zwróć ją wraz z oświadczeniem o uszkodzeniu.
-
Przepustki typu "I" nie podlegają zwrotowi po ich upływie ważności.
Podstawa prawna
-
Zarządzenie nr 4143/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 29 stycznia 2010 r. w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego, tekst ujednolicony.
-
Zarządzenie nr 5201/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego.
-
Zarządzenie nr 6373/2014 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 18 lipca 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego.