null Rowerowy Maj 2024

Rejestracja do Rowerowego Maja 2024 trwała do 9 lutego. Do siódmej edycji zgłosiła się rekordowa liczba 501 placówek. Zgłosiły się 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych. 

W poprzedniej edycji wzięło udział 441 warszawskich szkół i przedszkoli – ponad sto tysięcy uczestników wykręciło przeszło dwa miliony aktywnych przejazdów.

Niech okres między 6 a 29 maja będzie w stolicy prawdziwym świętem aktywnej mobilności!

Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie: zdm.waw.pl/RowerowyMaj

Kontakt w sprawie kampanii

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl 

fb.com/RowerowyMajWarszawa 

Dobra zabawa w trosce o zdrowy styl życia i czyste powietrze

Rowerowy Maj poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji kształtuje w najmłodszych zdrowe nawyki transportowe i buduje ich świadomość na temat ochrony środowiska oraz wpływu każdego z nas na jakość powietrza w mieście.

Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery, hulajnogi, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy przejazd, który odbędzie się przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu zostanie nagrodzony naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa satysfakcja oraz szansa na zdobycie ciekawych nagród!

Kampania rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są trakcyjne nagrody, które mają dodatkowo zmotywować do aktywnych dojazdów. Najważniejsza w całej akcji jest jednak dobra zabawa, za którą stoi wiele korzyści – od wyrabiania zdrowych nawyków i wspierania samodzielności wśród najmłodszych, po dbanie o klimat, powietrze i miasto przyjazne dla mieszkańców.

Nie znalazłeś informacji?