- Baza wiedzy
-
/
Transport i drogownictwo
- Działalność gospodarcza
- Edukacja
- Kultura, turystyka i sport
- Odpady komunalne; Woda i kanalizacja
- Planowanie przestrzenne; nieruchomości; geodezja; architektura; lokale
- Podatki i opłaty
- Porządek i bezpieczeństwo
- Społeczeństwo obywatelskie
- Sprawy obywatelskie
- Sprawy społeczne i zdrowotne
- Środowisko i zwierzęta
- / Rowery
null Rowerowy Maj 2025
Do 7 lutego 2025 warszawskie placówki oświatowe mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj.
Zaproszenia do udziału w Rowerowym Maju zostały wysłane do warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli, a wraz z nimi link do rejestracji. Informacje o rekrutacji rozesłane zostały także do wszystkich Urzędów Dzielnic z prośbą o powiadomienie placówek zlokalizowanych na ich terenie.
W poprzedniej edycji wzięło udział 501 warszawskich szkół i przedszkoli – ponad sto tysięcy uczestników wykręciło przeszło dwa i pół miliona aktywnych przejazdów. Niech okres między 6 a 29 maja będzie w stolicy prawdziwym świętem aktywnej mobilności!
Zasady rejestracji
Rejestracja do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje zostały wysłane na oficjalne adresy mailowe publicznych placówek oświatowych.
Niepubliczne szkoły i przedszkola, które są zainteresowane wzięciem udziału w kampanii proszone są o wysłanie wiadomości na adres rowerowymaj@zdm.waw.pl.
Rejestracja do kampanii jest jednoznaczna ze zgłoszeniem całej placówki, a decyzja powinna zostać przedyskutowana w gronie pedagogicznym. Rowerowy Maj to świetna zabawa, ale także dodatkowe zadania dla szkolnej i przedszkolnej społeczności.
Rejestracja trwa do 7 lutego 2025 r.
Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie: zdm.waw.pl/RowerowyMaj.
Dobra zabawa w trosce o zdrowy styl życia i czyste powietrze
Rowerowy Maj poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji kształtuje w najmłodszych zdrowe nawyki transportowe i buduje ich świadomość na temat ochrony środowiska oraz wpływu każdego z nas na jakość powietrza w mieście.
Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery, hulajnogi, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy przejazd, który odbędzie się przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu zostanie nagrodzony naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa satysfakcja oraz szansa na zdobycie ciekawych nagród!
Kampania rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są trakcyjne nagrody, które mają dodatkowo zmotywować do aktywnych dojazdów. Najważniejsza w całej akcji jest jednak dobra zabawa, za którą stoi wiele korzyści – od wyrabiania zdrowych nawyków i wspierania samodzielności wśród najmłodszych, po dbanie o klimat, powietrze i miasto przyjazne dla mieszkańców.