Udogodnienia dla pasażerów

Wstecz

Strefy Kiss and Ride

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił specjalne strefy postojowe K+R (Kiss and Ride).

Strefy postojowe K+R (Kiss and Ride) to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić podwiezienie do komunikacji miejskiej. To właśnie tu można będzie legalnie zatrzymać się, „dać buziaka” na do widzenia i pozostawić pasażera, aby ten ruszył w dalszą drogę tramwajem, autobusem czy metrem. Strefy K+R nie są miejscami, gdzie wolno parkować - samochód będzie mógł stać tu nie dłużej niż 2 minuty, mówi o tym znak drogowy B35. Strefy K+R są łatwo rozpoznawalne, dzięki czytelnemu oznakowaniu.
 

Są one zlokalizowane w pobliżu węzłów komunikacyjnych czy stacji metra, a więc w miejscach dogodnych przesiadek.

Lokalizacje Kiss+Ride:

  • przy węźle komunikacyjnym Młociny (ul. Nocznickiego),

  • Dworcu Wileńskim (ul. Targowa),

  • Dworcu Gdańskim (2 lokalizacje na ul. Słomińskiego),

  • Metro Wilanowska (ul. Puławska),

  • Metro Kabaty (al. KEN),

  • Metro Słodowiec (ul. Kasprowicza).

Strefa Kiss&Fly na Lotnisku Chopina

Na jezdniach przed halą odlotów na Lotnisku Chopina jest strefa Kiss&Fly, czyli miejsce krótkiego postoju dla prywatnych pojazdów. Pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko swoim samochodem mają łatwiejszy i bardziej komfortowy dostęp do terminala dworca lotniczego. Od momentu pobrania biletu i wjazdu do strefy Kiss&Fly, aż do jej opuszczenia, naliczany jest czas, który ma znaczenie dla wysokości opłaty: pierwsze siedem minut będzie bezpłatne, postój od 7 do 15 minut kosztuje 30 złotych, a powyżej 15 minut naliczana będzie opłata w wysokości 1 zł za minutę.

Warto pamiętać, że bezpłatny postój możliwy jest tylko wtedy, gdy pojazd nie wjeżdża do strefy Kiss&Fly częściej niż co 30 min. Jeśli kierowca zechce wjechać do strefy drugi raz w ciągu pół godziny od wyjazdu, opłata naliczana będzie od chwili pobrania biletu. Więcej informacji i Regulamin strefy Kiss&Fly.


Nie znalazłeś informacji?