Zmiany w organizacji ruchu i w rozkładach jazdy

null Wakacyjne zmiany w kursowaniu pociągów SKM od 9 czerwca 2024

Od 9 czerwca 2024 roku (niedziela) zmieni się rozkład jazdy pociągów. Wejdzie w życie wakacyjna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów wszystkich przewoźników.

Zmiany w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) będą związane przede wszystkim z udostępnieniem całej stacji Warszawa Zachodnia dla ruchu pociągów.

Poszczególne linie powrócą na swoje stałe trasy przy czym będą jeszcze występowały czasowe zmiany i ograniczenia związane z innymi pracami na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego. Ponadto w okresie letnim zostały uruchomione dodatkowe kursy w weekendy umożliwiające szybki dojazd nad Zalew Zegrzyński.

Linia S1

Od niedzieli, 9 czerwca, większość pociągów SKM S1 wróci na całą trasę z Pruszkowa do Otwocka z częstotliwością co około 30 minut w obu kierunkach. W dniach od 9 do 16 czerwca wybrane połączenia będą realizowane z pominięciem przystanków Grochów, Olszynka Grochowska i Gocławek. Do Otwocka będzie to 13 pociągów, a z Otwocka – 16 pociągów. Ponadto, niektóre wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Otwock. Od 17 czerwca w pełnej relacji, na trasie Otwock – Pruszków pojedzie 36 par pociągów.

Zmiany w niektóre weekendy

W weekend 21 -23 czerwca oraz dwa weekendy lipca (od 5 do 7 oraz od 13 do 14 lipca) z powodu zamknięcia torów podmiejskich na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy, wieczorne kursy po godz. 19:30 w obu kierunkach będą realizowane wyłącznie na odcinku Pruszków – Warszawa Główna i Warszawa Wschodnia – Otwock.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny 9 – 16 czerwca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny 17 czerwca – 31 sierpnia (oprócz 21 – 23 czerwca, 5 – 7 lipca oraz 12 – 14 lipca)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny 21 – 23 czerwca, 5 – 7 czerwca, 12 – 14 lipca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny 23 lipca

Nocne weekendowe zamknięcia podmiejskiej linii średnicowej

 

W weekendy 14-16 i 21-23 czerwca po godzinie 19:30 wstrzymany zostanie ruch pociągów na podmiejskiej linii średnicowej (Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion). Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów.

Pociągi będą kursowały na trasach skróconych:

  • Pruszków – Warszawa Główna

  • Otwock – Warszawa Wschodnia

Linia S2

Pociągi SKM S2 od niedzieli, 9 czerwca wracają na swoją stałą trasę z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosny, z częstotliwością co około 30 minut. W pełnej relacji pojadą 34 kursy do Sulejówka Miłosny i 36 kursów do Lotniska Chopina.

Zmiany w niektóre weekendy

W niektóre weekendy czerwca (od 14 do 16 oraz od 21 do 23 czerwca) oraz lipca (od 5 do 7  i od 12 do 14 lipca) z powodu zamknięcia torów podmiejskich na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia, wieczorne kursy po godz. 19:30 w obu kierunkach będą realizowane przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny 14 – 16 czerwca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny 21 – 23 czerwca, 5 -7 lipca i 12 – 14 lipca

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny od 9 czerwca do 31 sierpnia (oprócz wskazanych terminów)

Nocne weekendowe zamknięcia podmiejskiej linii średnicowej

 

W weekendy 14-16 i 21-23 czerwca po godzinie 19:30 wstrzymany zostanie ruch pociągów na podmiejskiej linii średnicowej (Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion). Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów. 

Pociągi będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

Linia S3

Powrót na stałą trasę i nowy przystanek Warszawa Targówek

Od niedzieli, 9 czerwca pociągi SKM S3 wracają na swoją stałą trasę przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna. Będą one obsługiwały także otwarty niedawno, nowy przystanek Warszawa Targówek, zlokalizowany w pobliżu ulicy Radzymińskiej. W dni powszednie do stołecznego portu lotniczego pojedzie 17 par pociągów. Część z nich, podobnie jak dotychczas, w przeciwnym kierunku dotrze do Radzymina, a pozostałe do Wieliszewa lub Legionowa Piasków. Z powodu nocnych prac torowych na linii średnicowej, ostatnie wieczorne pociągi w obu kierunkach pojadą w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Centralna.

Wieczorne skrócone relacje pociągów

W pojedyncze, wybrane dni tygodnia w czerwcu, lipcu, i sierpniu niektóre wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

Kursowanie w weekendy

W dni wolne od pracy pociągi SKM S3 będą kursowały do i z Legionowa Piasków.

Weekendowe dojazdy nad Jezioro Zegrzyńskie

6 par pociągów pojedzie w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zapewniając bezpośredni dojazd m.in. nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie.

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 10 czerwca – 30 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 11 czerwca i 15 lipca (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 3 lipca i 21 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 22 lipca (dzień powszedni)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 16 sierpnia (dzień powszedni)

 Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 9 czerwca (dzień wolny od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 15 czerwca (dzień wolny od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM S3 ważny 16 czerwca – 31 sierpnia (w dni wolne od pracy)

Linia S4 i S40

Pociągi SKM linii S4 będą łączyły Piaseczno z Legionowem i Zegrzem Południowym przez linię obwodową i stację Warszawa Gdańska. W dni powszednie w pełnej relacji, z częstotliwością co około 60 minut, do Zegrza Południowego pojedzie 19, a do Piaseczna – 18 pociągów. W dni wolne od pracy na trasie Piaseczno – Zegrze Południowe pojedzie 8 par pociągów z częstotliwością co około 2 godziny. Pozostałe pociągi będą kursowały pomiędzy Piasecznem i Legionowem.

Piaseczno i okolice

Mieszkańcy Piaseczna i okolic w dni powszednie będą mieli do dyspozycji również pociągi linii S40, które powrócą na trasę do i ze stacji Warszawa Główna. Do Piaseczna pojedzie 17, a do Warszawy Głównej – 16 pociągów S40. To oznacza, że na odcinku Piaseczno – Warszawa Zachodnia pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut w dni powszednie.

Wybrane weekendy z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia

W wybrane weekendy w lipcu (od 20 do 21 lipca, od 27 do 28 lipca) oraz w sierpniu (od 3 do 4 sierpnia, od 10 do 11 sierpnia) z powodu prac modernizacyjnych, pociągi SKM S4 nie będą zatrzymywały się na peronie nr 9 stacji Warszawa Zachodnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny 10 czerwca – 23 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny 3 lipca i 21 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny 16 sierpnia (dzień powszedni)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny 26 – 30 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 10 czerwca – 23 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 3 lipca i 21 sierpnia (w dni powszednie)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 16 sierpnia (dzień powszedni)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 26 – 30 sierpnia (w dni powszednie)

 Rozkład jazdy pociągów SKM linii S4 ważny 9 czerwca (dzień wolny od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 15 czerwca – 31 sierpnia (w dni wolne od pracy)

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S40 ważny 20 lipca – 11 sierpnia (w dni wolne od pracy)

Honorowanie biletów

Utrzymane pozostanie honorowanie biletów WTP i przewoźników kolejowych. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej WTP https://www.wtp.waw.pl/integracje/wykaz-czasowych-wzajemnych-honorowan-biletow/.

Nie znalazłeś informacji?