- Baza wiedzy
-
/
Transport i drogownictwo
- Działalność gospodarcza
- Edukacja
- Kultura, turystyka i sport
- Odpady komunalne; Woda i kanalizacja
- Planowanie przestrzenne; nieruchomości; geodezja; architektura; lokale
- Podatki i opłaty
- Porządek i bezpieczeństwo
- Społeczeństwo obywatelskie
- Sprawy obywatelskie
- Sprawy społeczne i zdrowotne
- Środowisko i zwierzęta
- / Transport publiczny
- / Bilety
null Warszawska Karta Płatnicza
Informacje
PKO Bank Polski we współpracy z m.st. Warszawą i Zarządem Transportu Miejskiego oferuje Warszawską kartę płatniczą, czyli kartę płatniczą, na której można kodować imienne bilety długookresowe.
Kartę mogą nabyć osoby, które otworzą lub mają już konto osobiste w PKO, także młodzież powyżej 13 roku życia. Mogą ją otrzymać również dowolne osoby wskazane przez posiadacza konta. Za wydanie karty bank nie pobiera opłat. Opłaty miesięczne lub roczne oraz warunki zwolnienia z nich są takie same, jak dla standardowych kart.
Podczas wgrywania na kartę biletu komunikacji miejskiej w biletomacie można jednocześnie za niego zapłacić. Przy użyciu jednego plastiku z wgranym biletem można podróżować komunikacją miejską w Warszawie, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych w kraju i zagranicą, w tym również zbliżeniowo oraz w Internecie, a jeśli poruszamy się samochodem – zapłacić za parkowanie w parkometrach z logo Visa.
Na karcie można zakodować imienne bilety długookresowe 30- i 90-dniowe, normalne i ulgowe, ważne w pierwszej, drugiej lub pierwszej i drugiej strefie biletowej.
Wnioski o Kartę są przyjmowane w każdym oddziale banku. Na Warszawskiej karcie płatniczej, tak samo jak na warszawskiej karcie miejskiej, jest umieszczone zdjęcie właściciela. Klient składając wniosek może dostarczyć własne zdjęcie w wersji papierowej lub umówić się na przesłanie wersji elektronicznej.
e-hologram na Warszawskiej Karcie Płatniczej
E-hologram można wgrać na spersonalizowaną Warszawską Kartę Płatniczą oraz na wszystkie zaakceptowane przez ZTM nośniki biletów długookresowych.
Czy bilet seniora kodowany jest wyłącznie na Warszawskiej Karcie Miejskiej?
Bilet Seniora można kodować na każdym zaakceptowanym nośniku także na Warszawskiej Karcie Płatniczej.