null Wianki nad Wisłą 2026

20 czerwca 2026 roku w Multimedialnym Parku Fontann odbędą się kultowe Wianki nad Wisłą. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność atrakcji – Pikniku Świętojańskiego oraz wieczornych koncertów na dużej scenie z udziałem topowych gwiazd.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Atrakcje

Ja co roku na chętnych czeka mnóstwo atrakcji:

  • Wioska Słowiańska

  • warsztaty garncarskie, kulinarne, rzemieślnicze, tworzenia wianków,

  • występy Młodzieżowego Zespołu Podchlebnickiego oaz zespółu Folklorystyczny CYMBARKA z Cielądza,

  • występy grup teatralnych: Teatr Sztuka Ciała, A3 Teatr i Teatr Akt.

  • rzucanie włócznią,

  • walka na worki,

  • rycerskie pojedynki,

  • bieg damy i rycerza.

Będzie można odwiedzić stanowiska Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska gastronomiczne oraz punkty z rękodziełem i tradycyjnymi wyrobami.

W specjalnie przygotowanej strefie uczestnicy wydarzenia z pomocą florystek ponownie stworzą wspólnie duży wianek o średnicy 4 metrów, który popłynie Wisłą niosąc wieść o początku lata.

Wieczorne koncerty

Od godz. 19:30 rozpocznie CHRUST – zespół, który zamienia słowiański folk w energetyczny spektakl. Wraz z zespołem zaśpiewa również Czesław Mozil. Następnie wystąpi O.S.T.R., jeden z najbardziej konsekwentnych i utytułowanych artystów polskiej sceny hip-hopowej.

O godz. 21:45 rozpocznie się transmitowany na żywo na antenie TVN koncert „Wianki nad Wisłą – Miasto gra: Muzyka, Miłość, Marzenia”. Na scenie wystąpią topowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beata i BAJM, NOSOWSKA, O.S.T.R., Anita Lipnicka, Margaret, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski, Natalia Przybysz, Reni Jusis, BOVSKA, ALICJA oraz Hania Kuzimowicz.

Jednak to nie koniec niespodzianek! Zwieńczeniem imprezy będzie wyjątkowy, muzyczny set, który wykona Satori – holenderski muzyk, producent i DJ. Jego innowacyjne połączenie przesiąkniętej groove’em elektroniki z muzyką etniczną przeniesie nas w niezapomnianą muzyczną podróż godną Nocy Kupały.

Harmonogram wydarzenia:

  • 13:00 – Piknik Świętojański

Koncerty na dużej scenie:

  • 19:30 – CHRUST (gościninie Czesław Mozil)

  • 20:40 – O.S.T.R.

  • 21:45 – Koncert telewizyjny „Wianki nad Wisłą – Miasto gra: Muzyka, Miłość, Marzenia”

  • 23:40 – Satori (Holandia)

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie imprezy zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażona w podest dla poruszających się na wózkach i pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących.

Organizator

Organizator: Stołeczna Estrada

Współorganizator: Festival Group

Więcej informacji

Nie znalazłeś informacji?