null Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Dziewięć kobiet związanych z prawobrzeżną Warszawą: badaczki i naukowczynie, nauczycielki i społeczniczki, prekursorki zmian. Każda z nich szła inną drogą życiową, ale wszystkie pragnęły samodzielnie o sobie decydować. O nich opowiada nowa wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Bohaterki wystawy nie są powszechnie znane, choć były cenione w środowiskach, w których działały. Łączy je ambicja, determinacja i chęć dokonywania zmian – i we własnych życiorysach, i w otaczającym je świecie. Miały różne zajęcia i cele, stawały przed innymi wyzwaniami. Były niezależne, zdeterminowane i zaangażowane w pomoc innym, przetarły szlaki dla wielu kobiet.

Postaci kobiet zostały przedstawione poprzez osobiste przedmioty i pamiątki z kolekcji rodzinnych, fotografie, dokumenty, obiekty udostępnione przez wiele instytucji, a także nagrania audio. 

Wystawa(otwiera się w nowej karcie) nawiązuje do projektu „Prawobrzeżni”, prowadzonego przez Muzeum Warszawskiej Pragi od 2015 roku i do wystawy „Prawobrzeżni. Biografie niecodzienne” (2016).

Wystawę można zobaczyć od 22 listopada 2023 roku do 21 lipca 2024 roku.

Nie znalazłeś informacji?