Zmiany w organizacji ruchu i w rozkładach jazdy

null Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 10 marca do 9 czerwca 2024 roku

Z uwagi trwającą przebudowę i modernizację Warszawy Zachodniej oraz linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią, a Warszawą Wawer od 10 marca 2024 r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która obowiązywać będzie do 8 czerwca. Zmienią się rozkłady jazdy pociągów wszystkich przewoźników, w tym także Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkich linii oraz Kolei Mazowieckich. 

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej sprawdzisz na stronie WTP: https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/.

Linie S1 i S10

W relacji Pruszków – Otwock przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, pojedzie 19 pociągów SKM S1, a przeciwnym kierunku – 18. Na skróconej trasie, z Pruszkowa do Warszawy Głównej pojedzie 18 pociągów, natomiast z Warszawy Głównej do Pruszkowa – 19. Pomiędzy Warszawą Wschodnią i Otwockiem będą kursowały pociągi SKM S10. Do Otwocka pojedzie 20 pociągów, a w przeciwnym kierunku – 21.

Dzięki temu na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia oraz Otwock – Warszawa Wschodnia pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut.

Zmiany w weekendy

Dodatkowo, w weekendy, 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock – Pruszków 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a 6 pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni. Pociągi S10 pozostaną na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią, ale ich rozkład również będzie się różnił.

Linie S2 i S20

Pociągi linii S2 będą kursowały na całej trasie, łączącej Sulejówek Miłosną i Warszawę Lotnisko Chopina przez podmiejską linię średnicową. W pełnej relacji, do Sulejówka Miłosny pojedzie 17 pociągów, a do portu lotniczego – 18. Pozostałe, oznaczone jako linia S20, będą jeździły w skróconej relacji z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny. Natomiast dwa ostatnie, wieczorne składy S2 z Lotniska Chopina dojadą tylko do przystanku Warszawa Rakowiec.

Zmiany w dniach 10 - 15 marca

Z powodu zamknięć torowych przez PKP PLK, od 10 do 15 marca zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni.

Zmiany w weekendy

W weekendy 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięć niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, kursowanie pociągów linii S2 zostanie całkowicie zawieszone. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna będą kursowały pociągi S20. 

Linia S3

Od niedzieli, 10 marca, w dni powszednie do i ze stołecznego portu lotniczego pojedzie 18 pociągów. Część z nich, tak jak dotychczas, będzie kursowała do i z Radzymina, a pozostałe do i z Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

Zmiany w weekendy

W dni wolne od pracy pociągi linii S3 będą jeździły na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Legionowo Piaski (po 18 połączeń w pełnej relacji).

Linie S4 i S40

S4

W dni powszednie Zegrze Południowe i Piaseczno połączy 19 par pociągów linii S4. W dni wolne od pracy w pełnej relacji pojadą 4 pary pociągów. W weekendy pozostałe pociągi, poza porannym, który pojedzie z Warszawy Gdańskiej do Piaseczna, będą kursowały pomiędzy Piasecznem a Legionowem.

S40

Pociągi linii S40 nadal będą jeździły tylko w dni powszednie, w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec. W ciągu dnia będzie to 10 połączeń do Warszawy i 9 do Piaseczna. Na Rakowcu można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy  lub innych pociągów.

Nie znalazłeś informacji?