Zgody i zezwolenia w dzielnicy Śródmieście

null ZTP - przepustka typu "I" - w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi

Krok po kroku

Procedura wydawania przepustki typu "I" do strefy objętej zakazem wjazdu - Stare Miasto (strefa SM), Nowe Miasto (strefa NM) i plac Zamkowy (strefa PZ) w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi.

  1. Złóż podanie wraz z uzasadnieniem wjazdu na teren objęty zakazem.

  2. Do wniosku dołącz dokumenty wymienione w dziale „Wymagane dokumenty”.

  3. Udaj się do Zarządu Terenów Publicznych na ul. Podwale 23 do kancelarii na parterze i złóż dokumenty.

Wymagane Dokumenty

  1. podanie z uzasadnieniem wjazdu (podaj termin i godziny obowiązywania przepustki oraz miejsce wjazdu),

  2. umowa na daną robotę (kserokopia),

  3. aktualny wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS,

  4. dokumenty należy poświadczyć za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę.

Składane dokumenty muszą być poświadczone przez Ciebie za zgodność z oryginałem.

Dokumenty złóż najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem robót.

Opłaty

Nie są wymagane żadne opłaty.

Miejsce złożenia i odbioru

Zarząd Terenów Publicznych

ul. Podwale 23

00-261 Warszawa

Jednostka odpowiedzialna

Termin odpowiedzi

Do 3 dni przed przewidywanym terminem wjazdu.

Możesz otrzymać powiadamianie SMS-em o możliwości odbioru wnioskowanego dokumentu. Aby skorzystać z tej możliwości składając dokumenty podaj numeru telefonu komórkowego.

Tryb odwoławczy

Organem odwoławczym w przypadku odmowy wydania przepustki jest burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Odwołanie należy składać w terminie 14 dni od daty otrzymania odmowy za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Terenów Publicznych.

Uwagi

  1. Przepustkę typu "I" umieść w pojeździe bezpośrednio za przednią szybą w taki sposób, żeby organy kontrolne mogły odczytać wszystkie zawarte na niej dane. Umieszczenie przepustki w sposób uniemożliwiający ich odczytanie będzie traktowane, jako postój nieuprawniony.

  2. Gdybyś złamał/a zasady ujęte w regulaminie lub warunki określone  na przepustce, przepustka może być zatrzymana przez organy kontrolujące, tj. policję lub straż miejską.

  3. Zatrzymana przepustka wraz z protokółem określającym powód jej zatrzymania powinna być niezwłocznie przekazana do Zarządu Terenów Publicznych. O zwrocie lub cofnięciu przepustki w danym roku rozstrzygać będzie dyrektor Zarządu Terenów Publicznych po zasięgnięciu opinii komisji.

  4. Podstawą odmowy wydania przepustki może być m.in. opinia organów kontrolnych, a także stwierdzone przypadki nadużywana przepustek do długoterminowego parkowania pojazdu w strefach.

  5. Jeśli otrzymasz pismo z odmową wydania przepustki, możesz się odwołać do Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Odwołanie złóż w terminie 14 dni od daty otrzymania odmowy, za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Terenów Publicznych.

  6. Fakt utraty (zagubienia, zniszczenia) przepustki niezwłocznie zgłoś do Zarządu Terenów Publicznych.

  7. Jeśli stracisz lub uszkodzisz przepustkę typu "I" tak, że niemożliwe jest jej dalsze użycie, to nową przepustkę możesz otrzymać dopiero wówczas, gdy złożysz stosowne oświadczenie o utracie lub uszkodzeniu poprzedniej przepustki. Jeśli przepustka jest uszkodzona, zwróć ją wraz z oświadczeniem o uszkodzeniu.

  8. Przepustki typu "I" nie podlegają zwrotowi po ich upływie ważności.

Podstawa prawna

  1. Zarządzenie nr 4143/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 29 stycznia 2010 r. w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego, tekst ujednolicony.

  2. Zarządzenie nr 5201/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego.

  3. Zarządzenie nr 6373/2014 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 18 lipca 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego.

Nie znalazłeś informacji?