null Nie toleruj, powiadom!

„Nie toleruj, powiadom!” to kampania, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w Warszawie i ochrona mienia publicznego przed aktami wandalizmu. Zachęca się w niej pasażerów, żeby informowali policję i Straż Miejską m.st. Warszawy o wykroczeniach i przestępstwach popełnianych w pojazdach i na przystankach komunikacji miejskiej.

Jeśli akt wandalizmu trzeba zgłosić dyskretnie, najlepszym rozwiązaniem jest SMS interwencyjny. Wystarczy, że wyślesz wiadomość o treści POMOC pod numer 723 986 112 - jest to numer m.in. dla pasażerów naziemnej komunikacji zbiorowej, osób głuchoniemych, którzy chcą zainterweniować u Straży Miejskiej.

W odpowiedzi otrzymasz szablon do uzupełnienia. Wpisz numer boczny pojazdu, numer linii, kierunek podróży, miejsce zdarzenia (np. nazwa przystanku, ulicy lub charakterystyczny budynek), rodzaj zagrożenia oraz liczbę sprawców. Uzupełniony szablon odeślij pod numer 723 986 112.

Koszt SMS-a jest zgodny z taryfą operatora. Naklejki ze szczegółową instrukcją korzystania z SMS-a interwencyjnego są umieszczone we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej oraz na wybranych przystankach.

Nie znalazłeś informacji?