Projekty i programy lokalne

null Ekologiczne centrum aktywności Współdzielnik

Wolskie Centrum Kultury, we współpracy z Wola Parkiem, tworzy Współdzielnik – miejsce zachęcające do działania zgodnie z zasadami ekologii i zero waste. Od 6 listopada 2021 r., Współdzielnik mogą odwiedzać mieszkańcy i poszerzać tam swoją wiedzę i umiejętności związane ze świadomą konsumpcją i zero waste. W działalność nowego Miejsca Aktywności Lokalnej zaangażowane będą różnorodne grupy – od młodzieży, przez rodziny z dziećmi, po seniorów i seniorki. Współdzielnik znajduje się w CH Wola Park, na piętrze 1.

We Współdzielniku funkcjonują

Darmowy sklep – zgodnie z ideą ekonomii obiegu zamkniętego, każdy będzie mógł przynieść tam niepotrzebne rzeczy i zabrać to, co może mu się przydać.

Jadłodzielnia – w przestrzeni znajdzie się lodówka i szafki, które będą zachęcać do dzielenia się żywnością i ratowania produktów spożywczych przed zmarnowaniem.

Sala warsztatowa – będą się w niej odbywały spotkania i warsztaty edukacyjne wokół budowania świadomości ekologicznej i klimatycznej, w tym szeroko pojętego zero waste.

Warsztat naprawczy – stanowisko, przy którym będzie można naprawić sprzęty codziennego użytku np. odnowić krzesło czy usunąć drobną usterkę w mikserze.

Sanatorium dla roślin – miejsce przywracania do życia rośliny doniczkowych, które są w kiepskiej kondycji, a następnie przekazywania ich mieszkańcom do adopcji.

Strefa relaksu – miejsce wyposażone w wygodne meble na wzór przestrzeni sąsiedzkiej.

Nie znalazłeś informacji?