null Karta ICE

Do czego służy karta ICE

Skrót In Case of Emergency (ICE) oznacza „w nagłym wypadku”. Taką sytuacją jest zagrożenie życia lub zdrowia, kiedy bliscy często nie wiedzą, co się z nami wydarzyło i gdzie się znajdujemy. Aby ułatwić służbom ratunkowym kontakt z naszymi najbliższymi, stołeczna Straż Miejska postanowiła rozpowszechniać wśród Warszawiaków Kartę ICE.

Wygląd karty i zawarte na niej dane

Karta ICE to plastik wielkości wizytówki, na której znajduje się imię i nazwisko właściciela oraz dane osobowe i numery telefonów do dwóch osób, które należy powiadomić w razie nagłego wypadku.

Zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom ratunkowym na szybki kontakt z bliskimi osoby poszkodowanej. Pomaga to ustalić tożsamość poszkodowanego i stan zdrowia (choroby, przebyte urazy lub leki, które bierze).

Na odwrocie Karty ICE umieszczone są numery do Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Fundacji ITAKA, numer alarmowy 112, aby w nagłym wypadku można było z nich skorzystać.

Karty są rozdawane przez koordynatorów z Referatu Profilaktyki dzieciom w szkołach a także podczas imprez plenerowych, w których bierze udział Straż Miejska m.st. Warszawy.

Istnieje możliwość uzyskania takiej karty w Referacie Promocji, wystarczy zadzwonić po numer 22 598 60 71.

Nie znalazłeś informacji?