- Baza wiedzy
-
/
Społeczeństwo obywatelskie
- Działalność gospodarcza
- Edukacja
- Kultura, turystyka i sport
- Odpady komunalne; Woda i kanalizacja
- Planowanie przestrzenne; nieruchomości; geodezja; architektura; lokale
- Podatki i opłaty
- Porządek i bezpieczeństwo
- Sprawy obywatelskie
- Sprawy społeczne i zdrowotne
- Środowisko i zwierzęta
- Transport i drogownictwo
- / Informacja Publiczna
- / Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
null Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
Krok po kroku
- Sporządź wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Dla ułatwienia możesz skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza wniosku.
- Złóż wniosek w najbliższej siedzibie Urzędu m.st. Warszawy lub wyślij pocztą, pocztą elektroniczną, faksem, za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej lub e-Doręczenia.
- W ciągu 14 dni lub w uzasadnionych przypadkach w ciągu 2 miesięcy otrzymasz odpowiedź.
Wymagane dokumenty
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej - w przypadku gdy niezwłoczne uzyskanie informacji publicznej nie jest możliwe.
Opłaty
Bezpłatnie, z wyjątkiem sytuacji, gdy z udostępnieniem informacji publicznej wiążą się dodatkowe koszty (wysokość opłaty odpowiada tym kosztom).
Wnioskodawca zostaje powiadomiony o wysokości ewentualnej opłaty w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.
Miejsce złożenia i odbioru
- w punkcie kancelaryjnym w najbliższej siedzibie urzędu, w tym w Wydziale Obsługi Mieszkańców dla dzielnicy
- za pośrednictwem poczty lub przez ePUAP e-Doręczenia.
[!] E-Doręczenia to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Jeśli chcesz skorzystać z tego systemu, musisz złożyć wniosek o założenie adresu do doręczeń elektronicznych (ADE). Więcej o tym dowiesz się ze strony https://www.gov.pl/web/e-doreczenia.
Jednostka odpowiedzialna
Właściwa merytorycznie komórka organizacyjna Urzędu m.st. Warszawy (biuro Urzędu m.st. Warszawy, Urząd Stanu Cywilnego, wydział dla dzielnicy m.st. Warszawy).
Termin odpowiedzi
- Bez zbędnej zwłoki, jednak nie dłużej niż 14 dni od dnia złożenia wniosku.
- W uzasadnionych przypadkach nie dłużej niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
Tryb odwoławczy
W przypadku decyzji o odmowie udostępnienia informacji publicznej, decyzji o umorzeniu postępowania o udostępnienie informacji lub decyzji administracyjnej ustalającej opłatę odwołanie składa się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
Uwagi
- Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej, jest udostępniana na wniosek.
- Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
- Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonym we wniosku, wnioskodawca zostaje powiadomiony na piśmie o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i poinformowany o sposobie lub formie niezwłocznego udostępnienia informacji. W takim przypadku, jeżeli w przeciągu 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawca nie złoży ponownie wniosku o udostępnienie informacji publicznej w sposób lub formie wskazanej w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji publicznej umarza się.