Odbieranie odpadów komunalnych
null Odbiór przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych - informacje dla aptek
Informacje dla aptek
Jak zgłosić chęć zapotrzebowania na pojemnik
Apteka, która wyraża chęć do podstawienia pojemników na przeterminowane leki i termometry rtęciowe, przesyła na adres e-mailowy Biura Gospodarki Odpadami sekretariat.bgo@um.warszawa.pl wniosek o wstawienie pojemników na odpady. Na podstawie e-maila apteka zostaje wpisana na listę punktów, skąd odpady są odbierane przez wykonawcę wyłonionego w drodze przetargu.
Od 1 lipca 2017 r. leki odbiera firma PARTNER Dariusz Apelski. Kontakt z firmą jest jedynie mailowy: biuro@partner-apelski.pl.
Zasady odbioru
Firma PARTNER odbiera leki dwa razy w miesiącu z każdej apteki. W sytuacji, gdy apteka zauważy, że nastąpiło nadmierne przepełnienie pojemnika, może dodatkowo dwukrotnie w ciągu miesiąca poprosić o dodatkowy odbiór wysyłając zgłoszeniem mailem (adres jest na pojemniku na leki). PARTNER nie ma obowiązku odpowiedzi na maile, ma natomiast obowiązek odebrać leki w przeciągu trzech dni od zgłoszenia przez aptekę.
Jak apteki mogą zgłaszać problemy
W przypadku, gdy apteka ma zastrzeżenia do wywiązywania się z umowy przez PARTNERA powinna skontaktować się mailowo z koordynatorem BGO (na adres wskazany w umowie). Wszystkie powyższe wytyczne każda z aptek ma zapisane w umowie.
Pytania
Gdzie można oddać stłuczony termometr rtęciowy?
Nieuszkodzone termometry przyjmują apteki i MPSZOK-i, natomiast termometry stłuczone (bezpiecznie opakowane w szczelnie zamkniętym słoiku lub pojemniku) należy dostarczać do PSZOK-ów.
Gdzie można oddać termometr zaokienny?
Termometr zaokienny można oddać do PSZOK-u lub MPSZOK-u.
Gdzie można oddać leki psychotropowe i środki odurzające?
Do apteki – tylko jednej z tych, które przyjmują leki. Środki odurzające na policję.