Pozostałe zadania z zakresu ochrony środowiska

null Partnerstwo Publiczno - Prywatne

Czym jest PPP

Partnerstwo publiczno-prywatne jest formą długoterminowej współpracy sektora prywatnego i publicznego przy inwestycjach służących realizacji zadań publicznych. 

Warszawa, chcąc utrzymać obecne tempo rozwoju, potrzebuje współpracy z partnerami prywatnymi. Dzięki PPP miasto zyskuje dodatkowe fundusze na wdrożenie wielu inwestycji niezbędnych dla poprawy jakości życia mieszkańców. Pozyskuje też know-how. Zaś biznes – możliwość wykorzystania własnej wiedzy i doświadczenia w celu osiągnięcia zysku.

 

Ogólnopolska Baza Projektów PPP (otwarcie w nowym oknie)

 

Nowe inwestycje PPP

W marcu 2020 roku stolica podpisała umowę na projekt i budowę nowoczesnego parkingu podziemnego na 420 miejsc na placu Powstańców Warszawy. Korzystając z własnych środków, zaprojektuje go i wybuduje partner prywatny, który będzie utrzymywał obiekt i czerpał zyski z opłat. Po zakończeniu umowy parking przejdzie na własność miasta.

W sierpniu pięć firm złożyło wnioski o udział w przetargu na budowę Pawilonu Nowa Emilia. Toczą się też inne postępowania dotyczące m.in. budowy energooszczędnych przedszkoli oraz remontu Hali Gwardii.

Warszawa przygotowuje kolejne projekty, które chce zrealizować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Są wśród nich:

  1. zagospodarowanie kwartału zabudowy w okolicy Bazaru Różyckiego wraz z miejską częścią bazaru,

  2. budowa kąpielisk i basenów nad Wisłą, które uzupełnią ofertę sportowo-rekreacyjną i gastronomiczną, tworząc nową przestrzeń i zachowując jednocześnie naturalny charakter  prawego brzegu rzeki.

 

W planach są też projekty z zakresu gospodarki odpadami, dotyczące obiektów poprzemysłowych i zarządzania energią.

Gdzie w Urzędzie prowadzone są projekty

Za realizację projektów w formule PPP w Urzędzie m.st. Warszawy odpowiada Biuro Rozwoju Gospodarczego  (otwarcie w nowym oknie).

 

Nie znalazłeś informacji?