null Zakup biletu ZTM w aplikacjach mobilnych

Zasady kupowania biletów przez komórkę

Flaga Wielkiej BrytaniiFlaga Federacji Rosyjskiej

 

 

Za pośrednictwem aplikacji: moBilet, mPay, SkyCash, zBiletem i jakdojade.pl. można kupić bilety czasowe, jednorazowe przesiadkowe, dobowe, 3-dniowe oraz weekendowe. Bilet z aplikacji trzeba skasować po wejściu do pojazdu lub przed przekroczeniem linii bramek w metrze.

Kasowanie biletów z alplikacji

Skasowanie biletu z aplikacji to zeskanowanie kodu QR. W górnej części pojazdu, naprzeciwko drzwi wejściowych, są umieszczone naklejki z kodem QR przypisanym do konkretnego pojazdu. W metrze kody są umieszczone przed bramkami biletowymi oraz przy windach, tam, gdzie przekraczamy strefę biletową.

Kody można swobodnie zeskanować, nawet z odległości 2-3 metrów. Tę czynność należy wykonać od razu po wejściu do autobusu, pociągu lub tramwaju, a w przypadku przejazdu metrem, przed przekroczeniem linii bramek lub wejściem do windy.

Pasażerowie korzystający z oferty Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD na podstawie biletów dobowych, 3-dniowych i weekendowych lub w okresie wprowadzonego honorowania biletów ZTM w pociągach tych przewoźników, np. w przypadku awarii czy remontów, po kupnie biletu w aplikacji także muszą zeskanować kod QR umieszczony w pobliżu drzwi wejściowych.

przykładowy wzór naklejki z kodem QR aktywującym bilet zakupiony w aplikacji

Kontrola biletów

Pasażer pokazuje kontrolerowi skasowany bilet na urządzeniu mobilnym, a urządzenie kontrolerskie odczytuje kod QR.

Reklamacje

W przypadku wystąpienia problemów z zakupem biletu lub w celach reklamacji skontaktuj się z operatorem:

Aplikacja mobiWAWA

Aplikacja mobiWAWA umożliwia zakup biletów długookresowych na przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym przez telefon komórkowy.

Sprawdź informacje o aplikacji na stronie.

Nie znalazłeś informacji?