null Praca dla obywateli Ukrainy

 

Flaga Ukrainy

 

 

Українська версія

 

Powrót do strony głównej

 

W tym miejscu znajdziesz informacje na temat rynku pracy.

 

Na skróty:

Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy Urzędu Pracy m.st. Warszawy

Praca

Uproszczona procedura zatrudnienia uchodźców z Ukrainy

Oferty dla nauczycieli (i osób niebędących nauczycielami) znających język ukraiński

Zezwolenie na pracę, zezwolenie na pobyt

Infolinie

Oferty pracy

Przestrzeń biurowa 

Zatrudnienie w ośrodkach Polskiej Akademii Nauk (PAN)

Pomoc dla artystów z Ukrainy

Do góry

 

 

 

Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy Urzędu Pracy m.st. Warszawy

Od 15 marca 2022 r. działa Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy Urzędu Pracy m.st. Warszawy w godz. 8:00-18:00 – ulotka

ul. Marszałkowska 77/79

Punkt nie prowadzi rejestracji numerów PESEL, zgłaszać mogą się do niego także Ci obywatele Ukrainy, którzy jeszcze go nie posiadają.

W punkcie można uzyskać oferty pracy, a także zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Stale obecni są tłumacze, aby ułatwić kontakt pomiędzy pracownikami urzędu, a osobami poszukującymi pracy. Na sali jest osiem stanowisk, przy których można wypełnić wstępny formularz, samą rejestrację ostatecznie kończy rozmowa z urzędnikiem. Zarejestrowani będą otrzymywać oferty pracy mailem.

Do góry

 

 

 

Praca

Pomoc w dostępie do rynku pracy pozostaje w gestii Urzędu Pracy, gdzie można dokonywać rejestracji jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy.

W ramach działania finansowanego przez Warszawę pomocy w poszukiwaniu pracy świadczy m.in.:

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Punkt Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców, ul. Nowy Świat 49 lok. 201

Wsparcie w obszarze rynku pracy / kursy/ staże, legalizacja pobytu

tel. +48 730 623 658 oraz https://www.facebook.com/PunktIZdC (otwarcie w nowym oknie)

 

Chlebem i Solą

Pomoc w znalezieniu pracy i kursów zawodowych.
Kontakt przez Facebook: https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow (otwarcie w nowym oknie).

 

Praca – baza osób i firm kreatywnych, pomoc w znalezieniu pracy 

Organizatorzy: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Oddział Warszawski oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich, Instytut Designu w Kielcach

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki buduje bazę osób i firm z branż kreatywnych, które oferują pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę.

Poszukiwane formy pomocy obejmują:

 • pracę na dłuższy czas – dla osób planujących pozostanie w Polsce

 • pracę dorywczą – dla osób potrzebujących wsparcia i stabilizacji finansowej w czasie pobytu w Polsce

 • pomoc dla studentów – płatne staże

 • pracę zdalną – dla osób, które nie chcą lub nie mogą opuścić Ukrainy, a utraciły miejsce zatrudnienia

Zebrane w formularzu informacje posłużą do budowy bazy, dostępnej na stronie niaiu.pl Informacje zostaną przekazane do instytucji, organizacji, biur i osób prywatnych w Ukrainie – w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

NIAiU będzie kierowało osoby poszukujące pomocy do konkretnych pracowni lub regionalnych oddziałów SARP, IARP, Instytutu Dizajnu w Kielcach. Poszukujemy pomocy dla osób z różnym wykształceniem, wykonujących różne zawody związane z architekturą (nie tylko projektowanie architektoniczne), wzornictwem, projektowaniem graficznym, projektowaniem mebli, kulturą itp.

Równocześnie zbieramy informacje o osobach poszukujących wsparcia. Wkrótce udostępnimy stronę internetową w języku ukraińskim.

Kontakt oraz dodatkowe informacje na temat inicjatywy

Do góry

 

 

 

Uproszczona procedura zatrudnienia uchodźców z Ukrainy

Od 14 marca 2022 r. można skorzystać z uproszczonej procedury zatrudnienia uchodźców z Ukrainy:

 • Jeśli znalazłeś odpowiedniego pracownika z Ukrainy, zatrudnij go i powiadom Urząd Pracy m.st. Warszawy o podjęciu pracy w terminie 14 dni od zatrudnienia przez portal www.praca.gov.pl. Powiadomienie o podjęciu pracy jest bezpłatne. Praca będzie legalna przez maksymalnie 18 miesięcy licząc od 24 lutego 2022 r.

 • Jeśli dopiero szukasz pracownika, zgłoś ofertę pracy do Urzędu Pracy m.st. Warszawy poprzez formularz online na stronie. up.warszawa.pl/form_oferty/form_oferty-kr.php Pamiętaj, aby w formularzu zgłoszenia oferty zaznaczyć punkt, że oferta ma być również skierowana do uchodźców z Ukrainy. Twoja oferta trafi do Centralnej Bazy Ofert Pracy - oferty.praca.gov.pl również w języku ukraińskim.

 • Obywatele Ukrainy wciąż mogą podejmować prace na dłuższy okres (24 miesiące) na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

Sprawdź szczegółowe informacje

Do góry

 

 

 

Oferty dla nauczycieli (i osób niebędących nauczycielami) znających język ukraiński

Oferty dla nauczycieli (i osób niebędących nauczycielami) znających język ukraiński są na stronie https://edukacja-warszawa.pl/bankrezerwkadrowych/index.php?mod=oferty

Do góry

 

 

 

Zezwolenie na pracę, zezwolenie na pobyt

Jeżeli nie chcesz uzyskać statusu uchodźcy, ale chcesz uzyskać zezwolenie na pracę, zezwolenie na pobyt – musisz się zgłosić do wydziału do spraw cudzoziemców lub wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców we właściwym urzędzie wojewódzkim. Link z danymi kontaktowymi do naszego urzędu wojewódzkiego: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/kontakt-wsc.

Do góry

 

 

 

Infolinie

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Infolinia dla pracodawców – tel. 22 245 61 05, poniedziałek – piątek w godz. 9:00-15:00

Urząd Pracy

Zielona Linia – tel. 19524, poniedziałek – piątek w godz. 8:00-20:00

Informacje o formach wsparcia z urzędu pracy, informacje o procedurach zatrudnienia cudzoziemców, informacje dla osób powracających z zagranicy, oferty pracy i szkoleń, pomoc w napisaniu cv, tłumaczenie cv na język angielski, terminarz wydarzeń w twoim regionie, portale społecznościowe, czat z konsultantem.

Do góry

 

 

 

Oferty pracy

Oferty pracy w języku ukraińskim na stronie Urzędu Pracy.

Oferty pracy dla kierowców autobusów – informacje na stronie https://warszawa.praca.gov.pl/-/17716822-zakreceni-poszukiwani-

Do góry

 

 

 

Przestrzeń biurowa

Bezpłatna „Przestrzeń pracy – Ukraina” w Centrum Przedsiębiorczości Smolna

„Przestrzeń pracy – Ukraina” ul. Smolna 4 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna (CPS) - przestrzeń biurowa w formie open space przeznaczona dla wszystkich uciekających z Ukrainy, także dla osób, które nie są narodowości ukraińskiej. Z pomieszczeń za darmo mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby, które chcą zdalnie kontynuować z Polski pracę na Ukrainie.

Miejsce do pracy dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Kontakt: tel. 22 443 07 56 lub e-mail centrumprzedsiebiorczosci@um.warszawa.pl

Do dyspozycji jest: open space z biurkami i krzesłami (15 miejsc do pracy), bezpłatny internet, drukarki, skaner, zaplecze socjalne (aneks kuchenny wyposażony w naczynia, czajniki, mikrofalówkę).

Istnieje możliwość skorzystania z sal konferencyjnych. Na miejscu można też uzyskać pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz informacje o wybranych usługach wsparcia, które są dostępne w stolicy.

 

Strefa w Centrum Kreatywności Targowa

Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 oferuje bezpłatnie 15 stanowisk do pracy zdalnej dla osób z Ukrainy w formie open space. Zapewnia dostęp do szerokopasmowego internetu, drukarki, kuchni, zaplecza socjalnego i sal konferencyjnych. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-22:00.

Rezerwacja biurka: recepcja@cktargowa.pl, tel. 22 102 61 79.

 

Bielański Integrator Przedsiębiorczych (al. Zjednoczenia 25) oferuje obywatelom Ukrainy:

 • bezpłatną przestrzeń coworkingową z dostępem do WiFi

 • 5 stanowisk komputerowych z klawiaturą z cyrylicą

 • pomoc w napisaniu CV i przetłumaczeniu na język polski

 • konsultacje jak założyć własną firmę w Polsce

 • niezbędne informacje m.in. gdzie szukać pracy

 • kącik dla dzieci

zadzwoń i umów się na spotkanie telefon: 885 458 808 obsługiwany w języku ukraińskim w godzinach 10:00-14:00.

Do góry

 

 

 

Zatrudnienie w ośrodkach Polskiej Akademii Nauk (PAN)

PAN w ramach przyjętego porozumienia z Narodową Akademią Nauk Ukrainy Polska Akademia Nauk wdraża nowy program wsparcia współpracy z Ukrainą – zwraca koszty podróży i umożliwia 3-miesięczne zatrudnienie w ośrodkach PAN. 

Wnioski jednostki PAN składają do Biura Współpracy z Zagranicą PAN w trybie ciągłym (do wyczerpania środków). Ukraińscy naukowcy, którzy nie mają partnerów naukowych w jednostkach PAN mogą kontaktować się z Biurem Współpracy z Zagranicą pod adresem bwz@pan.pl lub z p. Mateuszem Białasem pełniącym obowiązki dyrektora przedstawicielstwa PAN w Kijowie (adres e-mail Mateusz.Bialas@pan.pl).

Do góry

 

 

 

Pomoc dla artystów z Ukrainy

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca rozszerza zakres projektu „wspieraMY Ukrainę”. Na stronie internetowej Instytutu zostały udostępnione formularze, przez które artyści ukraińscy przebywający obecnie w Polsce mogą się zgłaszać, jeżeli szukają pracy w sektorze kultury.

Do góry

Nie znalazłeś informacji?