null „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha”

Wyprawka przysługuje jednorazowo na każde dziecko urodzone po 1 kwietnia 2019 r.

Wyprawka przysługuje w formie rzeczowej, której wartość wynosi do 550 zł na jedno dziecko.

Wniosek należy złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia się dziecka.

Wyprawka nie przysługuje na dziecko urodzone przed 1 kwietnia 2019 r. oraz na dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie.

Jak złożyć wniosek o wyprawkę Warszawiaka w obecnej sytuacji stanu epidemicznego w kraju, aby nie wychodzić do urzędu?

 

Instrukcja wypełnienia wniosku o wyprawkę dostępna jest tutaj.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub profil zaufany mogą złożyć wniosek o Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha w formie elektronicznej w ramach Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP2.

Kreator wniosku

Wniosek należy wypełnić w kreatorze, na dedykowanej wyprawce stronie Urzędu m.st. Warszawy . 

Kreator służy jedynie do wypełnienia wniosku i nie jest obsługiwany na urządzeniach mobilnych. Następnie wniosek należy zapisać na dysku.

Jak wysłać wniosek przez internet

Załatw sprawę za pośrednictwem miejskiego portalu e-usług Moja Warszawa, korzystając z profilu zaufanego. Znajdziesz tu również usługi realizowane przez ePUAP. 

Przycisk z logo Moja Warszawa, link przenosi do strony e-usług

 

Przez ePUAP2

Zapisany dokument należy przesłać  w formacie pdf jako formularz ogólny na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu m.st. Warszawy będąc zalogowanym na platformie ePUAP2

Należy pamiętać o podpisaniu przesyłki profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

Wniosek składa i podpisuje jeden z rodziców.

Pamiętaj o dołączeniu do wniosku oświadczenia o rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok kalendarzowy poprzedzający rok urodzenia dziecka lub w roku urodzenia dziecka.

Termin rozpatrzenia wniosku

Termin rozpatrzenia wniosku wynosi miesiąc od daty złożenia kompletnego wniosku wraz z załącznikami w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy lub w siedzibach Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy.

W pierwszych trzech miesiącach realizacji wyprawki, termin może ulec wydłużeniu.

W przypadku złożenia niekompletnego wniosku, podmiot realizujący świadczenia wyznacza termin nie krótszy niż 14 dni i nie dłuższy niż 30 dni na poprawę wniosku i/lub uzupełnienie brakujących dokumentów.

Niezastosowanie się do wezwania w wyznaczonym terminie skutkuje pozostawieniem wniosku bez rozpoznania.

Wysyłka wyprawek

Trwa wysyłka wyprawek dla nowo narodzonych warszawiaków. Otrzymuje ją każde dziecko, którego rodzice mieszkają w stolicy, płacą tu podatki oraz złożą stosowny wniosek.

  • Jestem z Ciebie dumna – Warszawa

Taki napis znajduje się na body, jakie rodzice znajdą w przesyłce. Jest tam ubranko z długim rękawem, z krótkim rękawem,1 para skarpet i spodenki. Wszystkie ubrania wykonano ze 100% wysokogatunkowej bawełny. W zestawie jest także koc dwuwarstwowy o wymiarach 75x100 cm, pięć kolorowych chust tetrowych o wymiarach 75x75 cm. Ręcznik kąpielowy z kapturem o wymiarach 75x75 i paczka chusteczek nawilżanych (50 szt.). Wszystkie prezenty zapakowano w kosz Mojżesza (75x28x20 cm), który jest wyściełany piankowym materacykiem. Przedmioty opatrzone są logo promocyjnym Warszawy.

  • Rodzice powiedzieli – dobry pomysł!

Po raz pierwszy wyprawki dla warszawskich maluchów dotarły do 400 rodzin w ramach pilotażu prowadzonego przez miasto w 2018 r. Ratusz poprosił ich o ocenę projektu oraz zawartości kosza. Wyprawka obecnie wysyłana do rodzin zawiera rzeczy wybrane jako najbardziej przydatne przez uczestników pilotażu.

Podstawa prawna

Zarządzenie nr 556/2019 z 29 marca 2019 r., w sprawie trybu składania i realizacji wniosku o udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha

Uchwała nr LXXIV/2076/2018 Rady m.st. Warszawy z dnia 27 września 2018 r. w sprawie udzielenia jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha”.

Nie znalazłeś informacji?