null Miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych

Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat wyznaczonych na terenie m.st. Warszawy miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych

Na podstawie art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408, z 2024 r. poz. 721, 1572, 1907) podaje się do wiadomości publicznej wykaz wyznaczonych na terenie m.st. Warszawy miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych.

Wykaz miejsc

Reklamy wyborcze na obiektach inżynierskich

Reklamy wyborcze można umieszczać jedynie na wybranych obiektach inżynierskich takich jak: mosty, wiadukty, estakady, kładki dla pieszych, podlegające Zarządowi Dróg Miejskich. 

Wykaz miejsc na obiektach inżynierskich

Dopuszcza się umieszczanie ww. materiałów wyborczych na zewnętrznej stronie balustrad nad jezdnią z ruchem w kierunku obiektu inżynierskiego, a w przypadku ulicy z jedną jezdnią, możliwe będzie umieszczanie reklam wyborczych nad całą ulicą:

  • Wysokość banneru nie może przekraczać 1 metra.

  • Umieszczenie banneru nie może powodować przesłaniania znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  • Reklamy nie mogą być umieszczane na tej części kładki, wiaduktu na której znajdują się ekrany.

  • Banery mogą być zamontowane jedynie za pomocą plastikowych obejm niepowodujących niszczenia powłok malarskich.

W celu umieszczenie reklamy wyborczej na ww. obiektach inżynierskich, należy złożyć wniosek do Zarządu Dróg Miejskich o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego (formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej ZDM pod adresem: https://zdm.waw.pl/sprawy/zezwolenia-i-identyfikatory/reklamy wniosek o wydanie zezwolenia na lokalizację, umieszczenie reklamy – druk KU19a, bądź bezpośrednio w kancelarii przy ul. Chmielnej 120 lub platformą EPUAP).

Powyższy wniosek powinien zawierać:

  • nazwę i siedzibę komitetu wyborczego występującego o zajęcie pasa drogowego;

  • plan sytuacyjny z zaznaczoną lokalizacją reklamy wyborczej,

  • planowany okres umieszczenia reklamy wyborczej,

  • wymiary banneru reklamowego (wysokość x szerokość),

  • podpis pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego.

Nie znalazłeś informacji?