Osoby niepełnosprawne

Wstecz

Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego on-line

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących o tłumaczu migowym on-line

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu - w ten sposób można pozyskać informacje, złożyć wniosek ustalić tryb działania. Opcja dotyczy kontaktu z Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę  znajdującą się na ekranie głównym.

Usługa dostępna jest między innymi w Biurach Urzędu i Urzędach Dzielnic oraz ośrodkach pomocy społecznej – szczegółowe informacje adresowe znajdują się w załączonych wykazach.


Nie znalazłeś informacji?