Osoby niepełnosprawne

null Urząd i jednostki m.st. Warszawy z usługą tłumaczenia polskiego języka migowego (PJM)

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących o tłumaczu migowym on-line

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnia komunikację przy wsparciu tłumacza języka migowego online. Połączenie z tłumaczem PJM online w Miejskim Centrum Kontaktu 19115 jest możliwe w dni robocze w godzinach od 7:00 do 20:00 oraz w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 9:00 do 17:00.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę  znajdującą się na ekranie głównym.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza języka migowego online możesz skorzystać na dwa sposoby:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi możesz także skorzystać nie wychodząc z domu - w ten sposób możesz pozyskać informacje, złożyć wniosek, ustalić tryb działania.
    Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do internetu.

Z usługi można skorzystać:

  • za pośrednictwem Centrum Kontaktu Warszawa 19115 łącząc się bezpośrednio ze strony internetowej https://warszawa19115.pl/  
  • można połączyć się bezpośrednio z sekretariatami biur, urzędów dzielnic lub jednostek miejskich w godzinach urzędowania, wybierając odpowiedni link w wykazie opublikowanym poniżej w sekcji „Pliki do pobrania”.

Wsparcie teczniczne

Dział Wsparcia Tłumacza Migam tel. +48 692 49 16 67, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.

Nie znalazłeś informacji?